Foto – Valdis Semjonovs

Skaistums… no iekšām! Ko par to saka dermatovenerologs? 0

Nav iemesla smīkņāt! Šo savulaik spārnoto frāzi var apstiprināt gan gastroenterologi un toksikologi, gan dermatologi, jo, ko tu ēd, tas un tāds tu esi!

Reklāma
Reklāma

 

7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Lasīt citas ziņas

Organismā pastāvīgi uzkrājas vielmaiņas galaprodukti, un daži no tiem daudzveidīgu ķīmisku reakciju dēļ ir toksiski. Lielākā daļa šādu savienojumu veidojas un paliek zarnu traktā. To neitralizēšanai organismā ir vesela sistēma, kas apvieno aknas, plaušas, zarnas, nieres, imūnsistēmu un ādu.

Kamēr toksīnu veidošanās un to pienācīga neitralizēšana ir līdzsvarā, cilvēks jūtas vesels un izskatās nevainojami. Tiklīdz kaitīgo vielu daudzums pārsniedz organisma detoksikācijas sistēmas iespējas, tā sāk darboties ar pārslodzi, šūnu funkcijas pasliktinās un rodas dažādi veselības traucējumi. Cieš arī āda – pavājinās elastība, kas tuvina priekšlaicīgu novecošanu. Atkarībā no toksīnu veida un daudzuma āda iegūst dzeltenīgu vai pelēcīgu nokrāsu, veidojas loki zem acīm un tūska. Rodas arī alerģiskas un iekaisīgas izmaiņas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ādas stāvokļa pasliktināšanās ir tieši saistīta ar masveidīgu dažu slikto baktēriju savairošanos un to radītu toksīnu uzkrāšanos tievajās zarnās.

Dermatovenerologs Raimonds Karls dažādu sejas veidojumu invāzijas gadījumā, kas turklāt mēdz ik pa laikam atkārtoties, iesaka nevis uzreiz ķerties pie zālēm, kas teorētiski palīdz uzlabot ādas stāvokli, bet gan ierosina vispirms pārbaudīt kuņģa un zarnu trakta veselību.

Problēmas risinājumam patiešām ir divi virzieni. Kosmētiskajam un ādas atveseļošanas ceļam ir lielas iespējas, taču arī nopietns trūkums – tas darbojas no ārpuses, neietekmējot cēloni. Ne velti savulaik radās kosmētiskā remonta jēdziens! Cits ceļš ir organisma attīrīšana no iekšpuses. Iespējams, klizmas, caureju un vemšanu izraisoši līdzekļi šai jomā ir bijuši paši pirmie paņēmieni. Ne vienmēr pietiekami efektīvi, dažkārt – pat kaitīgi, taču ilgi vienīgie pieejamie.

Mūsdienās ir radītas arī citas metodes, piemēram, hemodialīze un plazmaferēze, ko izmanto asins attīrīšanai. Šai nolūkā jau nepieciešama sarežģīta aparatūra un speciāli apmācīts personāls. Piemēram, vienas plazmaferēzes procedūras laikā ņem noteiktu daudzumu asiņu un separē centrifugā, šūnas atdalot no plazmas, kam tad pievieno speciālus aizvietojošus šķidrumus un pārlej atpakaļ pacientam. Atkarībā no veselības problēmas ir nepieciešamas 3 – 7 šādas šūnu attīrīšanas procedūras. Bet tikmēr toksiskās vielas turpina no zarnu trakta nonākt asinīs, mazinot metodes efektivitāti…

Reklāma
Reklāma

Tātad skaidrs, ka organisma atbrīvošana no sārņiem būtu jāsāk ar zarnām, un, vēlams – visai gremošanas sistēmai vienlaikus. Šis uzdevums šķiet vienkāršs, bet patiesībā tas ir ļoti sarežģīts, jo ar vemšanas vai caurejas zālēm maz līdzēts, bet ar klizmu var atbrīvoties no nelielas daļas vielmaiņas galaproduktu – tikai resnajā zarnā. Piekļūt tievajām zarnām tik viegli nav iespējams.

Protams, ir dažādas gremošanas trakta skalošanas iespējas. Tās aprakstītas gan vairākās jogu sistēmās, izmantojot vārāmās sāls šķīdumu, gan izmantojot mūsdienu medikamentus, ko ārsti parasti izraksta pirms zarnu trakta izmeklējumiem vai operācijām. Diemžēl arī šīs metodes nonāk kritikas krustugunīs, jo zarnu attīrīšana lielākoties ir vien fiziska – tās iztukšojas, bet toksīni izskalojas vien atkarībā no preparāta un vides ķīmiskā sastāva. Turklāt reizēm izskalojas arī minerālvielas un vitamīni, asins plazmā rodas komponentu līdzsvara traucējumi.

Labus rezultātus var sasniegt, izvēlos pilnvērtīgu un veselīgu uzturu, to sabalansējot ar fizisko slodzi, kas zarnu traktam un urīnpūslim ļauj attīrīties pašam.

Piepalīdz zāļu uzlējumi un novārījumi. Pats galvenais – ievērot mēru un sekot līdzi pašsajūtai. Jāizvairās no pārēšanās, priekšroku dodot graudaugiem, augļiem, dārzeņiem un skābpiena produktiem, ēdienkartē jāiekļauj mazāk ceptu un taukainu ēdienu, kafijas, alkohola, saldumu un miltu izstrādājumu. Vērtīgas ir pirts procedūras, jo augstā temperatūrā uzlabojas ķermeņa vielmaiņas procesi, atveras poras, toksīni izdalās ar sviedriem. Ja nav iespējas pasēdēt pirtī vai saunā, mazāk efektīva, taču tik un tā vērtīga ir vanna, kam pievienots zāļu novārījums.

Pakāpeniski sasniegtais efekts apstiprina, ka mēs patiešām esam tas, ko mēs ēdam, un ka skaistums nāk… jā, no tīrām iekšām!

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.