Skaistumkopšanas salonu spožums un posts jeb Ko klientiem nācies piedzīvot procedūru laikā 2
Jums nepiedāvā kafiju, kamēr gaidāt savu rindu skaistumkopšanas salonā? Meistars sagaida ar vārdiem “Nu, un ko gribat?” vai arī, iespējams, laikā, uz kuru bijāt pierakstījusies, tiek apkalpots cits klients? Statistika rāda, ka 7 no 10 cilvēkiem nekad nepateiks, kas tieši viņiem nav paticis skaistumkopšanas salonā. Viņi vienkārši turp vairs nedosies, bet salona īpašnieks tā arī nezinās, kāpēc klienti pazūd.
Lai palīdzētu skaistumkopšanas saloniem uzlabot apkalpošanas kvalitāti un dotu mājienu, kam jāpievērš uzmanība, portāls Intensa.pro veica aptauju, piedāvājot tā lasītājam atbildēt uz vienkāršu, taču svarīgu jautājumu: “Kas jums nepatīk skaistumkopšanas salonos?”
“Mūsu aptaujas galvenais mērķis ir veidot atgriezenisko saiti starp skaistumkopšanas saloniem un apmeklētājiem. Bieži klientiem nav iespējas dalīties savā viedoklī par salonu ar tā administrāciju vai darbiniekiem. Tā vietā viņi publicē pozitīvas vai negatīvas atsauksmes savos profilos sociālajos tīklos. Tā nolēmām apkopot dažādus klientu viedokļus un vēlmes, ko noteikti sadzirdēs arī skaistumkopšanas saloni,” stāsta portāla pārstāvji.
Aptaujas rezultāti rāda, ka visbiežāk klientus var atbaidīt pārlieka meistara uzbāzība, personāla vērtējošie skatieni un speciālista ārējais izskats. Turpinājumā lasi, kādas ir izplatītākās skaistumkopšanas salonu klientu sūdzības un tiem veltītā kritika.
Speciālista ārējais izskats
Salonu biznesā īpaša nozīme ir tam, kā meistars redz pats sevi. Nav noslēpums, ka cilvēkus bieži vien vērtējam pēc izskata. Jo īpaši tas attiecas uz skaistumkopšanas salonu darbiniekiem.
“Speciālista ārējais izskats jau runā par viņa iespējām un prasmēm”;
“Nepatīk, ja pašam meistaram mati ir sliktā stāvoklī – kur ir garantija, ka arī man nesabojās matus?”.
Profesionalitāte
Augsti kvalitatīva salona administratora un speciālista apkalpošana ir viens no galvenajiem aspektiem, kas ietekmē klienta iespaidu par salonu. Meistara punktualitāte, laipnība, uzmanība un profesionalitāte ir priekšnosacījumi, lai salona apmeklētājs justos pozitīvi noskaņots procedūrai.
“Bija gadījums, kad parādīju frizūras bildi, ko gribētu, lai uztaisa, meistare pārliecināja, ka spēs paveikt darbu, taču rezultāts sanāca pavisam citādāks. Domāju, ka nevajadzētu uzņemties darbu, ko nevari izpildīt”;“Nepatīk, ja meistara prasmes neatbilst salona cenām. Noteikti atbaida kompetences trūkums. Bieži gribētos, lai meistars varētu kaut ko ieteikt, pareizi noteikt un pateikt, kas piestāvēs tieši man”;
“Nepatīk, ja meistars nevar ieteikt matu griezumu vai procedūru, kas derēs tieši man. Nav individuālas pieejas klientam”;
“Kad gadu no gada visiem klientiem taisa vienādus matu griezumus. Neseko modes tendencēm”;
“Nepatīk, ja apdedzina ādu ar fēnu matu žāvēšanas laikā, tāpat nepatīk meistari, kuri nemitīgi kaut ko stāsta, novēršoties no darba, nepatīk, ka sveši cilvēki klausās manu sarunu ar meistaru un pēc tam vērtējoši skatās uz rezultātu”.