Gulēšanai saulē – nē! 0
“Neskatoties uz to, vai diena ir nedaudz apmākusies vai sauli nemaz nevar redzēt, pie rokas jābūt saules aizsargkrēmam ar SPF faktoru. Tas īpaši jāņem vērā tiem, kuriem jau radušās problēmas ar ādu, piemēram, kuperoze (paplašināti asinsvadi) vai pigmenti,” atgādina Ilze Actiņa. “Kuperozes vai pigmentācijas gadījumā pieejami speciāli aizsargkrēmi, kas labāk noturas ādas virskārtā un maksimāli novērš ultravioletos starus. Nopērkami arī dažādi lūpu balzami, spīdumi, matu losjoni ar saules aizsargfaktoru. Acis jāsargā, nēsājot saulesbrilles. Uz rokām ļoti ātri veidojas pigmentācija, tāpēc būtiska ir to kopšana.”
Vasarā pēc atvaļinājuma siltajās zemēs atgriežamies brūni un… izžuvuši. Pēc tam jāglābj, kas glābjams. Noteikti nepieciešams papildus kopt matus, it sevišķi krāsotus, balinātus, kas jau tāpat ir novājināti. “Vasarā, protams, arī daudz iegūstam, bet tajā pašā laikā tērējam un zaudējam. Mēs diemžēl dzīvojam laika joslā, kur saules nav daudz, tomēr nedrīkst gulēt saulē trīs četras stundas, jo tas traumē ādu. Vissaprātīgāk ir lietot SPF krēmus un sauli baudīt kustībā, braucot ar divriteni vai pastaigājoties,” uzskata speciāliste.
“Reizēm izbrīna tas, ka pieaugušie par sevi atceras, kaut ko uzpūš vai uzziež uz ādas, bet bērni skraida apkārt tāpat vien, bez saules aizsarglīdzekļiem. Piederu pie tiem, kuri kategoriski iebilst pret sauļošanos un gulēšanu tuvu ūdenim, jo tas līdz 35% pastiprina kaitīgo saules iedarbību. Tempe-ratūras regulācija organismam prasa milzum daudz spēka, un, guļot saulē, var pārkarst. Kaut gan arvien vairāk cilvēku apzināti nesauļojas, tomēr kāre pēc brūnuma nav zudusi. Piesardzīgam jābūt, pirms sākušās problēmas. Nākas dzirdēt sakām: ja es būtu zinājis! Kāpēc es tos desmit gadus gulēju saulē?! Pēc tam vajag tērēt lielus līdzekļus, lai veselību saglābtu.”
Konsultante ILZE ACTIŅA, Veselības centra 4, skaistuma klīnikas 4. dimensija sejas kopšanas speciāliste