Āda vasarā – brūna, bet izžuvusi. Kā to novērst? 0
Kosmētika un karstums
Vasarā priecājamies par saulīti, gūstam papildu D vitamīnu, tomēr pārlieku daudz baudīti saules stari novājina un sausina ādu, kā arī bojā matu struktūru. Pēc tam jāvelta lielas pūles un līdzekļi, lai atgūtu iepriekšējo ādas, matu un nagu stāvokli. Vaicājam speciālistei, kādas skaistuma procedūras piemērotas vasarā un kam jābūt skaistumkopšanas produktu sastāvā.
Ilze Actiņa novērojusi, ka agrāk pusaudzes un jaunietes kosmētiku lietojušas vairāk. “Mūsdienās saprot, ka tas traucē, ādai nav komforta. Vasaru der izmantot, uzņemot vairāk skābekļa, gaismas, līdz ar to noteikti vajag atstāt kādu brīvu ādas laukumu.
Ja kosmētika ir par smagu, āda slikti elpo, sāk pastiprināti svīst. Nākamreiz gribēsies kosmētikas apjomu samazināt. Tomēr nevar teikt, ka vasaras periodā, lietojot dekoratīvo kosmētiku, ādas stāvoklis pasliktinātos vai mainītos,” apgalvo speciāliste. “Pirms sauļošanās gan nevajadzētu uzklāt pūderkrēmu, acu ēnas, skropstu tušu, jo tie var notecēt. Vasarā, dodoties skrējienā, jāuzliek aizsargkrēms, bet nesaprātīgi būtu uzklāt biezu kosmētikas kārtu. Pavērsies poras, un pūderkrēms var veicināt pumpu rašanos. Veicot fiziskās aktivitātes, ādai jābūt tīrai. Tas pats attiecināms uz garākām pastaigām.
Mūsdienu kosmētiskie līdzekļi ir ļoti pārdomāti. Ķīmiskās sastāvdaļas veidotas pēc formulas, lai saules iedarbībā tie nemainītos. Protams, uz saulainas palodzes krēms pārkarsīs. Ja puķei var apdegt lapas, arī krēma ķīmiskajā sastāvā kaut kas var mainīties. Uz krēmiem parasti ir atzīmēta uzglabāšanas temperatūra, kas jāņem vērā.”
Kosmētiku parasti izmanto, ja grib ko noslēpt vai nomaskēt. Alternatīva tonālajam krēmam ir CC vai BB krēmi, dienas krēmi ar toni. Mūsdienās arī pūderkrēmus ražo eleganti plānus, fluīda tipa. Ir krēmi, kas paredzēti iekaisušai ādai un pielāgojas ādas tonim. Pieejami pūderkrēmi, kuros iestrādāts SPF faktors un kuriem vairāk piemīt kopšanas un aizsardzības funkcija. Liela daļa šo produktu nopērkami aptiekās.