Skaistumkopšana “mājas apstākļos” var beigties nelāgi. Katrā otrajā pakalpojumu sniegšanas vietā konstatētas problēmas 0
Apšaubāma skaistumkopšanas salona apmeklējums var beigties ar ķermeņa sakropļošanu vai smagu infekcijas slimībām. Pārbaudot skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas vietas, Veselības inspekcija katrā otrajā atklājusi dažāda veida pārkāpumus.
Slimību profilakses un kontroles centra veiktā aptauja liecina, ka skaistumkopšanas pakalpojumus izmanto katrs otrais Latvijas iedzīvotājs.
Lai gan lielākā daļa norāda, ka higiēnas prasību ievērošana ir būtiska, joprojām ir daudz tādu cilvēku, kuri regulāri izmanto iespēju saņemt skaistumkopšanas pakalpojumus “mājas apstākļos”.
“TV3 Ziņu” sižets:
Speciālisti atgādina, ka kvalitatīvu pakalpojumu nevar saņemt ”pa lēto” un vēlme ietaupīt var beigties ar smagu slimību, kas atstās sekas uz visu atlikušo dzīvi.
“Jebkura manipulācija, kur ir kontakts ar asinīm, var sevī ietvert ļoti lielus riskus, kas var būt atgriezeniski un kādreiz arī neatgriezeniski. Ja mēs runājam par invazīvajām manipulācijām, kas netiek veiktas atbilstoši visiem drošības pasākumiem, tas var novest pie akluma, audu nekrozes, kas var atstāt kropļojošas rētas. Jebkura veida manipulācija ir jāpārdomā,” uzsver dermatoloģe Laima Valeine.
Tāpēc ir vērts atcerēties – taupīt vēlas arī tie, kuri nav reģistrējuši savu darbību, līdz ar to pakalpojumu sniegšanā izmantotie instrumenti un materiāli šādās vietās visbiežāk ir nekvalitatīvi.
“Problēma ir tā, ka var nopirkt krāsas, kas nav domātas tetovēšanai, kur ir rakstīts virsū, ka var izmantot tetovēšanai, bet viņas tam nav paredzētas. Un cilvēki pērk “pa lēto” gan krāsas, gan adatas, un tur arī risks parādās,” saka Latvijas Tetovēšanas biedrības pārstāvis Kārlis Ulmanis.
Veselības inspekcijas redzeslokā ir apmēram 3500 skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju.
Invazīvās skaistumkopšanas procedūras – arī manikīru, pedikīru, tetovēšanos – labāk būtu veikt tikai pie sertificētiem speciālistiem, nevis tā sauktajos “kaktu kantoros”.
Skaistumkopšanas pakalpojumu saņēmējus aicina pārliecināties, vai konkrētais speciālists ir atrodams Veselības inspekcijas datubāzē, jo ne vienmēr salonā pie sienas sakārtie sertifikāti ir patiesi.
Jāatgādina, ka tādas skaistumkopšanas procedūras kā pīrsings, tetovēšana, manikīrs, pedikīrs, kosmētiskās injekcijas un mikropigmentācija, ja tās veic neatbilstoši higiēnas prasībām, var izraisīt saslimšanu ar dažādām infekcijas slimībām, tostarp B un C hepatītu.