Foto: Inita Šteinberga

Skaists dzīvžogs no dekoratīvā vītola: kā to izveidot? 0

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

“Man ir dekoratīvais augststumbra vītoliņš ‘Hakuro-Nishiki’ ar baltrozā dzinumu galiem. Taču līdzīgus krūmus esmu redzējis arī stādītus kā dzīvžogus. Vai tā ir tā pati šķirne? Kad vajadzētu apgriezt?” – jautā Kārlis Preiļos.

“Dekoratīvā vītola (gludmalu kārkla) šķirni ‘Hakuro-Nishiki’ var potēt gan uz augststumbra, gan audzēt uz savām saknēm,” skaidro stādaudzētājs Jānis Auziņš. Stādaudzētavā var iegādāties gan vienus, gan otrus. Ja vajag daudz stādiņu, tagad augststumbra bumbulītim izdevīgi nogriezt dzinumu galu un apsakņot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz kājas augošajam dažkārt potcelms nav pietiekami stiprs, un mūžs nav ilgs. Taču no savām saknēm augošie krūmiņi labi pārcieš ziemu, apcirpšanu. Tos var paaudzēt gan augstākus, gan turēt zemus dzīvžodziņā. Dažkārt aukstākajā Latvijas daļā dzinumu gali var apsalt, taču labi atjaunojas.

Foto: Anna Torba/SHUTTERSTOCK

Auga skaistums ir viņa jaunie dzinumi. Tāpēc šos krūmiņus augšanas sezonā ieteicams apspicēt vairākas reizes, lai vienmēr būtu koši, gaiši galiņi. Piemēram, pirmoreiz apgriež pavasarī pirms lapu plaukšanas, otrreiz – vasaras vidū.

Vītoli sevišķi dekoratīvi izskatās, stādīti lielākās grupās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.