Ģimeņu dienās zoodārzā nedēļas nogalē īpaša uzmanība pūcēm 1
Dzīvnieku ģimeņu dienas Zoodārzā risināsies jau šajā nedēļas nogalē – 12. un 13. maijā. Šoreiz uzmanības centrā naktsputni – pūces.
Lai vairāk uzzinātu par šiem neparastajiem lidoņiem, Baložu mājā, kas atrodas pie Latvijas pūču ekspozīcijas, gan sestdien, gan svētdien no plkst. 12.00-16.00 darbosies izzinoši pētnieciskā darbnīca “Pūču pasaules noslēpumi”. Tajā pētīs, kādas ir pūces, kur tās dzīvo un ko ēd.
Vai zināt, cik labi šie putni spēj grozīt galvu? Kāpēc tiem ir tik lielas acis? Kāpēc pūces tik klusi lido? Uz šiem un vēl daudziem neskaitāmiem jautājumiem tiks meklētas atbildes spēlējot spēles, risinot uzdevumus, klausoties pūču balsis un lūkojoties mikroskopos.
Zoodārzs arī informē, ka pavasarī viens savainots ronēns no Ventspils piekrastes nonāca zoodārza karantīnā. Nu mazais ir brūci saārstējis. Par to, ka tā bijusi, liecina vien tumšāka švīka uz kakla. Pirmdien ronīte no karantīnas pārcēlās uz jaunu un plašu baseinu blakus pieaugušajiem roņiem. Pirmajā brīdi gan dzīvnieks jutās nedaudz apmulsis, taču jau itin ātri apjauta jaunās mājvietas ērtības un plašumu. Tagad viņu var apskatīt arī apmeklētāji. Šā gada pavasaris bija labvēlīgs pelēkajiem roņiem un zoodārzā nonāca tikai viens savainots mazulis. Bet jau vairāk nekā 10 gadus par novārgušajiem ronēniem, kuri zoodārzā nonākuši no savvaļas, rūpējas Ventspils pilsēta.
Jaunajā Terārija ēkas ekspozīcijā mītošjai surikatu saimei pirms pāris mēnešiem piedzima divi delverīgi mazuļi. Nu jau tie būs sasnieguši pieaugušo izmērus, un surikatēnus vairs nevarēs atšķirt no pieaugušajiem bara locekļiem.
Agrā pavasarī terārija ēkas jaunajā ekspozīcijā uz zemes (parasti ligzdo koku dobumos!) ligzdu ierīkoja papagaiļi sarkanastes žako, un tiem laimīgi izdevās izperēt savu mazuli. Ja sākumā baltais un nesaprotamais pūku kamoliņš nemaz nelīdzinājās papagailim, tad tagad neviens vairs neapšauba viņa izcelsmi.