Foto – Shutterstock

Skaista un kopta mūža atvasarā. Izvērsti par to, kā rūpēties par ādu pēc 60 0

Kas mainās un k am vajag īpašas rūpes

Diemžēl novecošanu nav iespējams novērst, taču to var aizkavēt. Lai patiktu sev un citiem, skaistumkopšana ir aktuāla līdz pat mūža galam. Kā rūpēties par ādu pēc 60 gadu vecuma, lai izskatītos un justos labāk?

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Ādas izskatu brieduma gados nosaka iedzimtība (aptuveni 30%), bet galvenokārt dzīvesveids (70%). To ietekmē uzturs, fizisko aktivitāšu daudzums, uzturēšanās laiks saulē, kaitīgie ieradumi, pareiza ādas kopšana vai atstāšana novārtā. Turklāt ātrāk vai vēlāk novecojam psihoemocionālā stāvokļa – rakstura un skatījuma uz dzīvi – dēļ.

Aptuveni pēc 55 gadu vecuma sievietei iestājas postmenopauze – hormonu svārstības ir beigušās, olnīcu funkcija izsīkusi, samazinās estrogēnu un arī androgēnu ražošana. Līdz ar to tauku dziedzeri sāk strādāt gausāk, ādā samazinās mitrums, jo trūkst aizsargbarjeras tauciņu, kas sargātu no pastiprinātas izžūšanas. Zūd ādas elastība, tā noslīd, rodas krunciņas, vājinās muskulatūras tonuss. Āda nolobās un atjaunojas lēnāk, un tas jāņem vērā, veicot intensīvas kosmētiskās procedūras un plastiskās operācijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz ādas gan saules, gan citu iemeslu dēļ mēdz rasties pigmenta plankumi. Arī hiperkeratoze jeb tumšāki sablīvējumi virskārtā parādās galvenokārt ilgstošā saules iedarbībā. Pasliktinoties asinsritei, tiek kavēta skābekļa piegāde ādai un tā iegūst dzeltenīgi pelēcīgu toni.

Samazinoties estrogēnu līmenim, mēdz rasties androgēnu jeb vīrišķo hormonu pārsvars un parādīties lieki matiņi virs lūpas vai uz zoda. To likvidēšanu vismaz pirmajā reizē labāk uzticēt speciālistam, jo āda kļuvusi sausa un mājas apstākļos to var sabojāt.

Vispirms ādas vītuma pazīmes parādās acu, kakla un krūšu zonā, kā arī uz rokām. Acu apvidu īpaši kopt jāsāk jau 25–30 gadu vecumā, bet vēl jo intensīvāk tas jādara, pārkāpjot 40–45 gadu slieksni. Ja ir katarakta vai glaukoma, kas nereti piemeklē nobriedušas sievietes, jāraugās, lai acu krēms neiekļūtu acīs. Maisiņus zem acīm, ko veido taukaudu noslīdējumi zemādā, ar kosmētiskiem līdzekļiem un procedūrām vien neizdosies likvidēt. Šajā gadījumā atliek vērsties pie plastikas ķirurga.

Pēc 40 gadu vecuma īpaši jāparūpējas par kakla un dekoltē zonu, kur ādas novecošanu veicina nepareiza stāja. Tāpēc svarīgi ir iztaisnot un atliekt plecus, lai uzlabotu asinsriti un tonizētu muskulatūru. Ja vien kakla un dekoltē āda neprotestē, to var parīvēt vai ar grīstē savītu mitru dvieli veikt pliķējošus sitienus zem zoda.

Ja vien rokas nav apaļīgas, tajās samazinās zemādas tauku slānis. To kopšanai piemēroti ir retinolu un kolagēnu saturoši krēmi. Ne tikai sejas, kakla un dekoltē zonas, bet arī roku ādas izskatu var uzlabot, izmantojot biorevitalizāciju jeb dažādas atjaunojošas injekcijas.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.