Skaista kaklasaite – kā nevienam 0

Vēl nepilns mēnesis un skolās skanēs 9. un 12. klases izlaiduma zvans. Ne tikai meitenēm, arī puišiem šajā nozīmīgajā dienā gribas izskatīties skaisti, atšķirīgi no citiem. Mākslas studijas īpašniece Terēze Zaķe (www.makslasstudija.com) stāsta, kā ar savām rokām var radīt skaistu kaklasaiti – tādu kā nevienam.

Reklāma
Reklāma

 

“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
Lasīt citas ziņas

Skaties gatavošanu soli pa solim FOTOGRĀFIJĀS.

Vispirms ņem baltu papīru, uzzīmē kaklasaiti oriģinālā izmērā un uzskicē zīmējumu, kuru vēlas uz tās redzēt. Terēze kaklasaiti šoreiz nolēmusi rotāt ar abstraktiem krāsainiem zīmējumiem. No skices izgriež detaļas un uzliek uz baltās zīda kaklasaites. Ar skiču zīmuli apvelk kontūras (1. att.) un iezīmē visas citas vajadzīgās līnijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ņem zelta kontūrkrāsu un rūpīgi pārvelk ar skiču zīmuli ievilktās līnijas (2. att.). Tās zīmē diezgan biezas, lai krāsa neplūst pāri. Žāvēt kontūrkrāsu ar fēnu nav ieteicams. Tai vienu stundu ļauj žūt istabas temperatūrā. Pēc tam kaklasaiti pagriež uz otru pusi un ar kontūrkrāsu visapkārt apvelk līniju, atkal – lai krāsa neplūst pāri. Labās puses kontūrlīniju savieno ar kontūrlīniju kreisajā pusē. Ļauj nožūt.

Paletē, palīgā ņemot pipeti, iepilina dažādu toņu zīda krāsas, kuras paredzēts izmantot kaklasaites apgleznošanai. Terēze izmantos dzeltenu, oranžu, rozā, zilu, zaļu un vēl vairākus citus toņus, iegūtus, šīs krāsas sajaucot. Zīmējuma krāsošanu viņa sāk ar gaišāko – dzelteno krāsu, bet beidz ar tumši zaļganzilu (3. att.). Katrs laukumiņš nav cītīgi jāizkrāso, zīda krāsa pati aizplūst līdz kontūrlīnijas malai. Katru laukumu krāso tikai vienu reizi. Ja kādas krāsas toni vēlas iegūt gaišāku, atšķaida ar ūdeni. Pēc tam jāpārliecinās, vai krāsa visur ir aiztecējusi līdz kontūrlīnijai kreisajā pusē. Ja nav, jāpiekrāso.

Kaklasaites pamatu Terēze nolēmusi krāsot melnu (4. att.). Melnais labi piestāv pie tumša uzvalka un ļaus izcelties košajam zīmējumam. Māksliniece ņem lielāku otu un krāso pamatu. Ļauj darbam nožūt. Kaklasaites kreiso pusi Terēze izvēlas krāsot pelēku. Brīdi ļauj nožūt. Pa to laiku ar ūdeni un ziepēm nomazgā otas, pipeti, kontūrkrāsas uzgali un citus darba instrumentus. Zīda krāsu un kontūrkrāsas sastāvā ir līme. Ja instrumentus tūdaļ nenomazgā, tie kļūs turpmākai lietošanai nederīgi.

Pēc tam, lai nostiprinātu krāsu, kaklasaite jāizgludina. Pārklāj ar marli vai citu plānu audumu un ar sakarsētu gludekli gludina vismaz divas minūtes (5. att.). Nu kaklasaite ir gatava. Terēze vēl piebilst, ka apgleznota kaklasaite jāmazgā ar rokām. To nevajadzētu likt veļasmašīnā vai nest uz ķīmisko tīrītavu.

 

MATERIĀLI:

• balta dabiskā zīda kaklasaite – mākslinieku preču veikalos

• vairāku toņu krāsas zīda apgleznošanai, fiksējamas gludinot

• kontūrkrāsa zīdam

• audumam un zīdam paredzēts skiču zīmulis

• lielāka un maza otiņa

• palete toņu jaukšanai, trauks ūdenim

• pipete, šķēres.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.