Skaidrojam, kā un kam ziņot, ja sociālajos tīklos pamanīta slēpta reklāma 8
Pirms vairākiem mēnešiem medijus pāršalca ziņa par to, ka Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) par reklāmas pārkāpumiem sociālajā tīklā Instagram sodījis divas Latvijā zināmas influenceres – Adrianu Miglāni un Katrīni Saulieti.
Tiesa, jau neilgi pēc ziņas publiskošanas sociālajos tīklos virmoja diskusija par to, ka arī citu digitālā satura autoru profilos redzēti pārkāpumi. PTAC direktora vietniece un Patērētāju tiesību uzraudzības departamenta direktore Ieva Baldiņa TV24 raidījumā “Meli un fakti” skaidro, ka ir vairāki veidi, kā iespējams ziņot, ja šādi pārkāpumi tiek pamanīti sociālajos tīklos.
“Var rakstīt e-pastu Patērētāju tiesību aizsardzības centram. Tāpat iespējams aizpildīt formu mājaslapā,” skaidrojot variantus, kā PTAC ziņot par reklāmas pārkāpumiem, raidījumā norādīja I. Baldiņa. “Tāpat, protams, to var izdarīt arī caur sociālajiem tīkliem.”
“Mums tiešām cilvēki arī daudz ziņo un raksta, un tādā veidā mēs varam arī daudzus pārkāpumus novērst, sazinoties ar attiecīgajiem influenceriem. Mums patiesībā arī lielākajā daļā gadījumu izdodas novērst šos te pārkāpumus labprātīgi. Šie te divi gadījumi vienkārši bija tādi īpaši, tādā ziņā, ka šīs te personas īsti nevēlējās sadarboties ar mums. Abām lietām ir pārsūdzības process,” skaidro PTAC direktora vietniece.
Visu raidījumu “Meli un fakti” skaties šeit:
Projektu “Meli un fakti” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma saturu atbild AS “TV Latvija”