Foto: EPA/Scanpix/LETA

Skaidro, kāpēc par kontaktu ar Covid-19 inficēto nereti ātrāk uzzina no saslimušā, nevis SPKC 0

Patlaban cilvēkiem informācija par to, ka viņi ir kontaktējušies ar Covid-19 inficētu personu, tiek sniegta divu līdz trīs dienu laikā, otrdien preses konferencē pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas
Viņš norādīja, ka arī citas valstis nav bijušas gatavas tik straujam inficēšanās pieaugumam un resursi tādām apjomam nav bijuši paredzēti.

Viņa ieskatā, situācija, kad darba devējs vai, piemēram, skolas vadība par Covid-19 pozitīvu gadījumu ātrāk uzzina no pašām inficētajām personām, nekā no SPKC, ir likumsakarīga un izskaidrojama.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ja cilvēks saņem atbildi no laboratorijas, ka ir inficējies ar Covid-19, viņš par to informē darba devēju, jo nevar ierasties darbā.

Savukārt, ja informācija ir saņemta pēcpusdienā, lielā datu apjoma dēļ, SPKC sazināsies ar inficēto personu tikai nākamās dienas pēcpusdienā. Ja izrādījies, ka inficētais ir skolotājs, tad tikai nākamajā dienā, ja pa vidu nav brīvdienas, par to tiks informēta skolas vadība un tiks izveidots kontaktpersonu saraksts.

Perevoščikovs norādīja, ka SPKC plāno rosināt noteikt, ka arī, piemēram, skolu direktori būs atbildīgi par kontaktpersonu saraksta izveidošanu.

Viņaprāt, “tā nav augstākā matemātika” – noteikt, ar kādām personām skolā pēdējās divas dienas ir ticies katrs konkrētais pedagogs.

Kā ziņots, pēdējā laikā saslimstība ar Covid-19 Latvijā pieaugusi gados vecu cilvēku vidū, proti, arvien vairāk saslimst cilvēki, kas vecāki par 65 gadiem. Tas esot bīstami, jo šiem cilvēkiem slimības gaita var noritēt smagi un var būt nepieciešamība viņus hospitalizēt.

Šis saslimstības pieaugums esot saistīts ar inficēšanos pansionātos un sociālās aprūpes iestādēs.

Kā uzsvēra Perevoščikovs, ir jāatceras, ka šī slimība nav nevainīga un viegla. Pagājušajā nedēļā 15% inficēto bija nepieciešama hospitalizācija.

Viņš ieteica cilvēkiem ievērot drošības pasākumus un izvairīties no vietām, kur to nav iespējams izdarīt.

Jau ziņots, ka pirmdien Latvijā atklāti 208 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, bet divi pacienti miruši, liecina SPKC apkopotie dati.

Vakar mirušie divi pacienti bijuši vecuma grupās no 75 līdz 80 un no 85 līdz 90 gadiem. Līdz šim Latvijā mirušas 103 personas, kurām bijusi apstiprināta inficēšanās ar Covid-19.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā veikti kopumā 6731 Covid-19 testi, no kuriem 3,1% bija pozitīvi. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Līdz šim Latvijā inficēšanās ir apstiprināta kopumā 8395 personām, bet no Covid-19 izveseļojies 1471 cilvēks

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.