Foto-LETA/AFP

Skaidro bēdu molekulas darbību
 0

Zinātnieki cilvēka smadzenēs atraduši tā saucamo bēdu molekulu, kas, domājams, ir atbildīga par mūsu noskaņojumu, saistītu ar stresu un nemieru.

Reklāma
Reklāma

 

Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
VIDEO. Tramps nomaina Ovālā kabineta galdu dažas dienas pēc tam, kad Īlona Maska dēls iemūžināts uz tā atstājam “dāvanu” 5
TV24
Kāpēc tas maksā 1000 eiro? “Šis ir ekskluzīvs pakalpojums, kuru cilvēki grib vairāk, nekā tas ir pieejams!”
Lasīt citas ziņas

Hertfordšīras mediķi uzskata, ka par CRF1 proteīnu nodēvētā molekula saistāma arī ar depresiju. Tā atklāta, ar pasaulē jaudīgāko rentgena aparātu pētot smadzeņu hipofīzes dziedzeri, raksta avīze “The Sunday Times”. Jau iepriekš ticis uzskatīts, ka šis dziedzeris kontrolē cilvēku stresa, depresijas un nomāktības līmeni, izdalot attiecīgas ķīmiskās vielas. “Ar stresu saistītās slimības, piemēram, depresija ik gadus ietekmē aptuveni ceturto daļu pasaules iedzīvotāju. Taču daudzi cilvēki neapzinās, ka šādu stāvokli rada smadzenēs esošie proteīni, no kuriem viens ir CRF1,” britu medijiem stāstījusi pētījuma līdzautore Fiona Māršala. Vienlaikus viņa skaidroja, ka tagad, strukturējot šā proteīna darbību, būtu iespējams izstrādāt arī zāles, kas ārstētu depresiju.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.