Situācija tirdzniecības nozarē reģionos ir traģiska, cilvēki – tuvu izmisumam 89
Līga Abakuka, “RīgaTv 24”
“Situācija lauku reģionos ir diezgan traģiska un cilvēki – tuvu izmisumam. Ierobežojumi ir ieilguši un cilvēki, kas laukos lielākoties ir gados, īsti nesaprot, ko darīt!” situāciju tirdzniecības nozarē Latvijas reģionos RīgaTV 24 raidījumā “Latvijas labums” raksturo SIA “Latvijas Neatkarīgo Tirgotāju Kooperācija” attīstības direktors Juris Lamberts.
“AIBE” veikalu tīklā ir vairāk nekā 500 veikalu, kuri vairāk bāzējas lauku reģionos, apvienojot mazos veikaliņus, raidījumā stāstīja Lamberts. Veikali līdz 50 kvadrātmetriem aizņem 38 %, bet līdz 100 kvadrātmetriem – 84 % no visiem veikaliem.
“Latvijas Neatkarīgo Tirgotāju Kooperācija” attīstības direktors uzskata, ka reģionu veikali veic arī sociālu funkciju, lai šiem cilvēkiem pēc dažādām precēm nebūtu jādodas uz lielajām pilsētām, lai viņi šajos mazajos veikaliņos varētu iegādāties ne tikai pārtikas preces, bet arī pirmās nepieciešamības rūpniecības preces.
“Ierobežojumi ir pieļaujami, bet ne ilgstošā procesā. Šis process ir ieildzis.
Šajos reģionos pārsvarā dzīvo cilvēki gados, pensionāri, viņiem ir grūti saprast, uz kurieni mēs ejam,” situāciju laukos ieskicē Lamberts.
Lamberts raidījumā minēja arī pāris piemērus, kas atspoguļo situāciju reģionos, piemēram, kāda kundze gados atnāk uz veikalu, lai iegādātos pienu un maizi, vienlaikus pie kases velk nost zābakus rādot, ka viņai ir slapja kāja, jo ir caurs zābaks, un lūdzas pārdevējai nopirkt jaunus gumijas zābakus, bet pārdot tos nedrīkst.
“Šādas situācijas ir briesmīgas, kā mums rīkoties un ko šim cilvēkam teikt?” retoriski vaicā Lamberts.
“Laukos situācija ir tuvu izmisumam. Šie cilvēki nevar tikt līdz lielpilsētai, un tas mērķis bija nepieļaut šo migrēšanu uz citām pilsētām. Daudziem nav privāto automobiļu un pārvietoties ar sabiedrisko transportu arī ir bailes.”