Sita, dedzināja, atņēma “Facebook” profilu: jauniete notiesāta par neticamu nežēlību pret savu puisi 0
Ierasti saistībā ar vardarbību ģimenē nāk prāta agresīva vīra tēls, bet nesenā krimināllietā Anglijā nopietns septiņarpus gadu cietumsods piespriests jaunai sievietei par neticami nežēlīgu izturēšanos pret puisi, ar kuru viņa dzīvoja kopā.
Augumā smalkā, glītā Džordana Vorta (22) vīrieti sadūrusi ar nazi, apdedzinājusi ar verdošu ūdeni, neļāva gulēt gultā un viņa vietā izlēma, kādu apģērbu valkāt. Kā vēl vienu uzmanības vērtu pāridarījumu britu portāls “mailonline.com” uzsver kontroli pār viņa aktivitātēm sociālajā tīklā “Facebook”.
Vorta, kura kopā ar Aleksu Skīlu dzīvoja Stjuartberijas ciemā Bedfordšīrā, tāpat neļāva viņam satikties ar draugiem un tuviniekiem.
Vorta mācījās par skolotāju, ieguva grādu Hertfordšīras Universitātē, pati nākusi no mīlošas un atbalstošas ģimenes, kā arī iesaistījusies labdarībā, vācot ziedojumus Āfrikas bērniem. Tomēr tiesas procesā noskaidrojās, ka jaunā sieviete pret savu partneri, ar kuru iepazinās koledžā, kad abiem bija tikai 16 gadu, izturējusies ar grūti iedomājamu cietsirdību.
Prokurore Merijama Saijeda uzsvēra, ka jau kopš attiecību sākuma Džordana kontrolējusi katru Aleksa soli. Pakāpeniski agresivitātes izpausmes kļuvušas atvien nopietnākas – viņam bijis grūti pretoties, jo puisis cieta no šķidruma uzkrāšanās galvā, kas padarīja viņu par vieglu mērķi uzbrukumiem.
Vorta atzīta par vainīgu kontrolējošā un vardarbīgā uzvedībā kopdzīvē, tīšu miesas bojājumu nodarīšanā un smagu ievainojumu izraisīšanā laikā posmā no 2016. gada aprīļa līdz 2017. gada jūnijam, kad kaimiņi izsauca policiju un neatliekamo palīdzību.
Vīrieti mediķi un policisti atrada bēdīgā stāvoklī: viņa rokas un kājas klāja ievainojumi un apdegumi, viņš asiņoja un bija mēģinājis sev palīdzēt, ar līmlenti aptinot brūces. Puisi aizveda uz slimnīcu, un ārsti konstatēja, ka otrās un trešās pakāpes apdegumi atstās paliekošas rētas.
Saskaņā ar dažādu pētījumu datiem, psiholoģisku agresiju ģimenē abi dzimumi izrāda praktiski vienādā apjomā, turklāt ļoti bieži – to piedēvē 74 procentiem vīriešu un 75 procentiem sieviešu. Ja konflikti nonāk līdz fiziskai agresijai, 60 procentos gadījumu vardarbji ir vīrieši, bet dāmas paceļ roku 40 procentos gadījumu.
Videp: