“Šis ir krīzes sākums, un krīze būs postoša.” Vārpiņš par to, kas mūs gaida rudenī 0

“Šis ir krīzes sākums, un krīze būs postoša,” komentējot ziņu, ka gada inflācija maijā Latvijā sasniegusi 16,9% , TV24 raidījumā “Preses klubs” sacīja zvērināts advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Reklāma
Reklāma
Atrasts ceturtā Pabrades poligonā pazudušā kareivja ķermenis: viņš neatradās purvā 80
Kāpēc amerikāņu karavīri brauca tur, kur nedrīkstēja? Izskan aizdomīga versija
Kokteilis
Latviešu daiļavu TOP 10: sievietes, kuru šarms neatstāja vienaldzīgu pat mākslīgo intelektu
Lasīt citas ziņas

Viņaprāt, šo krīzi nevarēs risināt, piemēram, izdalot kaut kādas sociālās grupas, jo tas ir īslaicīgs risinājums.

“Šī krīze būs ilglaicīga un daudz dziļāka. Tie 16% ir tikai sākums. Es domāju, ka šobrīd lielākā daļa cilvēku nemaz to nejūt,” atzina Vārpiņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Advokāts akcentē, neskatoties uz degvielas cenu pieaugumu, ielas joprojām ir pilnas ar automašīnām, joprojām veidojas satiksmes sastrēgumi: “Jāpagaida rudens, es domāju, ka tad ielas paliks tukšākas.”

Jau vēstīts, ka patēriņa cenas šogad maijā salīdzinājumā ar aprīli Latvijā pieauga par 4%, bet gada laikā – šogad maijā salīdzinājumā ar 2021.gada maiju – patēriņa cenas palielinājās par 16,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vienlaikus 12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, maijā pieaudzis par 7,8%.

SAISTĪTIE RAKSTI