Foto – Shutterstock

Divkāršo izvešanas maksu 0

Māju īpašnieki, kas pieslēgušies pie centralizētās kanalizācijas, to pārsvarā vērtē atzinīgi. “Es to izdarīju uzreiz – tiklīdz mūsu ielā bija iespēja pieslēgties kanalizācijai. Tā bedre tik ļoti bija apnikusi! Kā lielāks lietus, bedre iet pāri, smird… Šausmīgi! Pat divu domu nebija, vai jāpieslēdzas pilsētas kanalizācijai. Vēl jo vairāk, ka ikmēneša izdevumi sanāk tādi paši kā pirms tam – agrāk bedri izvedām divas reizes gadā un tas maksāja ap 80 eiro, bet tagad katru mēnesi par kanalizāciju “Jelgavas ūdenim” maksājam sešus eiro, kas gadā ir 72 eiro. Turklāt atkrīt visas tās šausmas – nekas nesmird, pāri neiet, un var dzīvot kā cilvēks,” laikrakstam “Jelgavas Vēstnesis” stāstīja Jānis no Medus ielas. Citās domās bija Raina no Griezes ielas: “Dzīvoju viena, un cik nu manam mūžam vajadzēs, pietiks ar to, pie kā esmu pieradusi, – ar sauso tualeti. Vienai jau arī nevajag tik bieži tualeti izvest – pietiek ar reizi divos gados, un man tas ir salīdzinoši lēti.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Pašvaldības gan ir sākušas palielināt asenizācijas pakalpojumu cenas, lai tādējādi piespiestu iedzīvotājus tomēr apdomāt centralizētās kanalizācijas ieviešanu. Piemēram, Tukumā iespēja pieslēgties pie centralizētās kanalizācijas būtu pieejama 98,5% iedzīvotāju, bet pagaidām to izmanto tikai 80% iedzīvotāju. Kopš februāra sākuma maksa par 6,5 kubikmetru asenizācijas mucas pakalpojumiem Tukumā gandrīz divkāršojusies: no 28 uz 52 eiro.

Amatpersonas gan atzīst, ka pašvaldību rīcībā nav sankciju mehānisma, kā varētu piespiest iedzīvotājus pāriet uz centralizēto kanalizāciju. “Ja cilvēks var pierādīt, ka viņa īpašumā izveidotā ūdensapgādes un kanalizācijas sistēma atbilst visām vides prasībām, tad nav likumīga pamata piespiest viņu pieslēgties centralizētai kanalizācijai,” norāda Pašvaldību savienības pārstāve Ivita Peipiņa. Taču gaidāms, ka 2020. gadā stāsies spēkā daudz stingrāki noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu. Privātmāju īpašniekiem būs jāpierāda, ka viņu ierīkotā kanalizācijas sistēma ir atbilstoša visiem vides aizsardzības noteikumiem, kā arī jāslēdz līgums ar firmu, kas regulāri nodrošinās asenizācijas pakalpojumus. Stingrākās prasības gan ir pietaupītas pilsētu un ciematu iedzīvotājiem, tādēļ lauku mājās meža vidū arī turpmāk varēs baudīt tradicionālās sirsniņmājiņas šarmu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.