Publicitātes foto

Sirilas Emē prieka džezs Jūrmalā 0

Dzintaru koncertzāles Mazajā zāle 29. aprīlī uzstāsies franču − dominikāņu izcelsmes dziedātāja Sirila Emē. Dziedātāja, kura klausītājus spēj ievilināt nejaušā fantāziju pasaulē. Viņa saka: “Es to saucu par prieka džezu (fun jazz)!”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Lasīt citas ziņas

Klausoties dziedātājas ierakstus, šķiet, ka viņai ir jautri un viegli dziedāt. Viņa neslēpj: “Man dziedāt ir viegli, tāpēc arī sāku to darīt. Sākumā es spēlēju ģitāru, un tā bija ļoti grūta nodarbe. Tad es sāku dziedāt, un viss kļuva viegli.”

Sirila Emē izpilda daudz kaverversiju, bet par ko ir viņas oriģināldziesmas? “Manas dziesmas parasti ir par lietām, ko esmu piedzīvojusi. Par patiesu pieredzi. Dziesmas ir par dažādām kultūrām. Tās tiešām ir par dažādiem manas dzīves aspektiem. Par jebko, kas mani konkrētā brīdī iedvesmo,” teic dziedātāja un par dažādo kultūru ietekmi savā mūzikā nosaka: “Es vēlos, lai caur manu mūziku nāktu ārā katra lieliska pieredze, ko esmu piedzīvojusi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Koncertos Emē pavada divi ģitārspēles brīnumbērni Adriēns Moiņjārs un Maikls Valeanu, kā arī Austrālijas ritma instrumentālisti – basists Sems Enings un bundzinieks Radžs Džajavīra, kuru muzicēšana ir tik ļoti cieši savijusies, ka, šķiet, visas skaņas rada viena persona. Emē šim skanējumam pievieno domīguma pilnas nianses papildu savam ierastajam dedzīgumam, tādējādi paverot skatu uz rūgtensaldu dziļumu, kas klausītājus uz mirkli ievilina nejaušā fantāziju pasaulē.

Sirila Emē lielāko daļu savas dzīves pavadījusi Francijā. Bērnību Sirila aizvadīja Samuā pie Sēnas, kur, ziņkāres dzīta, mēdza izlavīties pa guļamistabas logu, lai aizietu uz tuvējo čigānu apmetni, kas bija pārpildīta ar ikgadējā Džango Reinharta festivāla apmeklētājiem. Drīz vien viņa iemīlēja čigānu mūziku un dzīvesstilu, tāpēc turpmākajos gados kopā ar saviem draugiem melomāniem ceļoja pa Eiropu, dziedādama uz ielām. Klejojumu gaitās viņa nonāca Montrē Džeza festivālā, kur 2007. gadā dziedātāju konkursā ieguva pirmo vietu un finansējumu pašas izdotajam albumam.

Izdzirdējusi, ka Francijas televīzija izsludinājusi ASV jauno izpildītāju šova “Amerikāņu elks” franču versijas dalībnieku atlasi, Emē pieteicās un iekļuva finālā. Tomēr, uzzinot, ka viņa nevarēs dziedāt brīvi izvēlētas dziesmas, čigānietes asinis sāka kūsāt, un jaunā dziedātāja klaji novērsās no konkursa.

Drīz pēc šā notikuma Sirila pārcēlās uz ASV, kur 2010. gadā iekļuva leģendārā “Teloniusa Monka” Starptautiskā džeza vokālistu konkursa finālā, un 2012. gadā Emē jau plūca laurus Sāras Vonas Starptautiskajā džeza vokālistu konkursā.

Dziedātājas talantu pamanīja Stīvens Zondhaims, kurš viņu izvēlējās dalībai “Encores Special Presentation” mūziklu programmā, lai 2013. gada novembrī uzstātos kopā ar Bernadeti Pītersu Ņujorkas izpildītājmākslas mekā “City Center”.

2014. gada augustā “The New York Times” Emē pirmo studijas albumu “It’s a Good Day” novērtēja kā “drosmīgu uznācienu, kas ir pasniegts ar smaidu”. Ar savu otro albumu “Let’s Get Lost” spilgtā dziedātāja ir kļuvusi par pilntiesīgu mākslinieci, kas izceļ spilgtās dziedātājas dažādās puses.

Reklāma
Reklāma

29. IV 19.00 Dzintaru koncertzāle, Jūrmala

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena no 10 līdz 25 EUR.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.