Sīrija atvairījusi Izraēlas gaisa uzbrukumus Alepo provincē 0
Sīrija trešdien paziņoja, ka tās pretgaisa aizsardzība notriekusi vairākas raķetes, kuras raidīja Izraēla, uzbrūkot objektiem uz ziemeļiem no Alepo pilsētas.
“Armijas pretgaisa aizsardzība atvaira Izraēlas gaisa agresiju, kas bija vērsta pret vairākiem rūpniecības objektiem Šeihnadžaras rūpnieciskajā zonā uz ziemeļaustrumiem no Alepo, un notrieca vairākas ienaidnieka raķetes,” vēstīja Sīrijas oficiālā ziņu aģentūra SANA, atsaucoties uz vārdā nenosauktu militāru ziņu avotu.
Lielbritānijā bāzētā Sīrijas aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR) paziņoja, ka Izraēlas veiktajā bombardēšanā trāpīts “munīcijas noliktavām, kas pieder Irānas spēkiem un sabiedroto grupējumiem, un izraisītas milzu eksplozijas”.
Uzlidojumos nogalināti vismaz septiņi Irānai lojālo grupējumu kaujinieki, norādīja SOHR.
Tiesa gan, SANA vēsta, ka uzlidojumos nodarīti tikai materiāli postījumi.
Izraēla pagaidām oficiālus komentārus šajā sakarībā nav sniegusi.
Izraēla iepriekš solījusi, ka tā nepieļaus pastāvīgu Irānas militāro bāzu izveidošanu Sīrijā, kur astoņus gadus ilgušais pilsoņkarš šobrīd tuvojas noslēgumam.
Nule kā notikušais ir pirmais uzbrukums Sīrijas teritorijai, kopš ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien parakstīja paziņojumu, ka ASV atzīst Izraēlas 1981.gadā veikto Golānas augstieņu aneksiju. Izraēla okupēja šo teritoriju 1967.gadā Sešu dienu kara laikā, atņemot to Sīrijai.
Izraēla janvārī uzbruka vairākiem Irānas objektiem Sīrijā dažas stundas pēc tam, kad tā pārtvēra no Sīrijas teritorijas izšautu raķeti. Šajos uzbrukumos saskaņā ar SOHR datiem tika nogalināts 21 cilvēks, pārsvarā Irānas pilsoņi.
Izraēla uzstāj, ka tai ir tiesības vērsties pret pozīcijām, kuras Sīrijā ieņēmuši Irānas spēki un Libānas šiītu grupējums “Hezbollah”, kas ir Sīrijas režīma sabiedrotie.
Par konflikta sākumu tiek uzskatītas 2011.gada 15.marta plašās valdības oponentu demonstrācijas Darā, Sīrijas dienvidos. Tai sekojušās demonstrācijas citās pilsētās izvērsās demonstrantu un drošības spēku sadursmēs, bet konfrontācija ar laiku pārrauga valdības spēku un režīma oponentu bruņotā konfliktā, kurā ar atbalstu atšķirīgiem grupējumiem iesaistījušās arī vairākas ārvalstis.
Pilsoņkarš Sīrijā sadrumstalojās daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.