Bez steigas! 0
Krūšu balsij raksturīga relaksētība un melodiskums – grūti iztēloties, ka šādā balsī varētu ātri virknēt vārdus izskaidrojoties. Runājiet nesteidzīgi, un vīrieši jūs uztvers kā pārliecinātu sievieti, kas apzinās savu vērtību. Bet visam labajam jāzina mērs! Ja runāsiet pārāk lēni, ieturēsiet Džūlijas Lambertes cienīgas pauzes vietā un nevietā, varat aizmidzināt sarunas biedru. Kāds sengrieķu filozofs viedi atzīmējis: „Ja neprotat runāt, iemācieties klausīties!” Viņam neapšaubāmi ir taisnība. Klausieties aktīvi: uzdodiet precizējošus jautājumus, laiku pa laikam mājiet ar galvu, skatieties acīs… Uzturot sarunu, runājiet tā, kā to dara sarunas biedrs: centieties nemanāmi kopēt viņa runas toni un pozas sarunas laikā. Atkārtojiet tādas frāzes kā “Es tevi saprotu”, “Es tev piekrītu” – tādējādi “izķersiet” viņa sirdi. Svarīgi pareizi izrunāt vajadzīgos vārdus, jo tie ir uzticami pavadoņi ceļā uz laimīgu dzīvi. Atšķirība starp laimīgām un nelaimīgām ģimenēm slēpjas divās trijās frāzēs, kas tiek (vai netiek) pateiktas katru dienu.
Apburošās vibrācijas
Daudzi cilvēki nerunā savā dabiskajā balsī. Vecāki liek bērniem runāt klusāk vai skaļāk, un tā rezultātā viņi vairs nejūt savu patieso balsi. Bet tikai tas ir jūsu personīgais maģiskais instruments. Ja runājat savā īstajā balsī, ap jums rodas īpašas vibrācijas, kas apbur apkārtējos, jo īpaši – pretējo dzimumu. Noteikt, kādā balsī runājiet jūs, nav grūti:
– nolieciet roku uz krūtīm un galvas vidū;
– dziļi ieelpojiet un novaidieties.
Dabiskā balss rada vibrāciju. Tā iet cauri visam ķermenim (piemēram, Šaļapina balss vibrēja tā, ka viņš mēdza sacīt: “Es dziedu ar pēdām.”). Ja vibrācijas nav, izmainiet tembru, lēnām izelpojiet … un sāciet meklēt savu īsto balsi.