Foto – Shutterstock

Sirds neiroze. Cik bīstama, kā ārstēt? 0

Man reizēm ir stipras žņaugšanas sajūta sirdī. Ārsts teica, ka tā izpaužoties kardioneiroze. Vai šī kaite var būt dzīvībai bīstama tāpat kā infarkts? ANITA JĒKABPILĪ

Reklāma
Reklāma
Mājas
10 ēdieni, kurus nekad nedrīkst dot kaķiem — jūs būsiet pārsteigti
Atrasts ceturtā Pabrades poligonā pazudušā kareivja ķermenis: viņš neatradās purvā 80
Tiklīdz karš Ukrainā beigsies, Putins varētu ātri pārvietot karaspēku uz Baltijas valstu robežām – vācu izlūkdienests
Lasīt citas ziņas

Kardioneirozes jeb sirds neirozes lēkmēs ir iesaistīta veģetatīvā nervu sistēma. Tās raksturīgas emocionāli jutīgiem cilvēkiem stresa situācijās, kad pēkšņi rodas sāpes un žņaugšanas vai citādi nepatīkamas sajūtas sirdī, sirdsklauves, svīšana, drebuļi, caureja, slikta dūša, vemšana, bailes nomirt un paaugstināts asinsspiediens. Kaut gan šīs lēkmes mēdz izpausties visai spēcīgi, tās nav bīstamas dzīvībai. Psihiatre un psihoterapeite Ilze Sestule sirds neirozes lēkmes gadījumā iesaka mainīt situāciju, piemēram, iziet no telpas, kurā tā sākusies, atvērt logu, dziļi elpot, veikt fiziskus vingrojumus, padzerties.

Ja sirds un vairogdziedzera izmeklējumos nopietna vaina nav atrasta, vajadzētu saprast, vai sasprindzinājumu mēdz izraisīt darbs, ģimenes dzīve vai kas cits. Pret sirdsklauvēm stresa situācijās palīdz nomierinoši medikamenti, taču, ja lēkmes atkārtojas, ieteicams problēmu risināt kopā ar psihiatru vai psihoterapeitu. Emocionālo līdzsvaru atjauno arī fiziskas aktivitātes, it īpaši jogas vai ciguna nodarbības.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.