Paņēmieni, lai, griežot sīpolus, nebūtu jāraud 1
Ir dažādi paņēmieni, lai, mizojot un griežot svaigus sīpolus, netecētu asaras.
Lai gan sīpols maltītē reti kad dominē, tā garšai ir nozīmīga vieta daudzos ēdienos, varētu teikt – sīpols ir komandas spēlētājs. Svaigs, cepts, marinēts vai kaltēts, samalts un iekļauts garšvielu maisījumā, tas dažādos veidos nonāk galdā ik dienu.
Lai griežot pār vaigiem netecētu asaras, sīpolu var uz brīdi paturēt zem tekoša auksta ūdens. Var tuvumā iedegt sveci – tas palīdzot kairinošajām vielām ātrāk sadalīties. Liela nozīme ir asam nazim, lai varētu sagriezt ātrāk.
Taču, smalcinot sīpolu, mazliet jāparaud. Jebkuros laikos visas tautas ir pieminējušas šā dārzeņa ārstnieciskās īpašības. Pastāv uzskats, ka pat sīpola smarža pasargā no saslimšanas. Biologu atklājumi ir apstiprinājuši, ka sīpola izdalītās gaistošās vielas iznīcina baktērijas, kas izraisa pūšanu un slimības, bet tajā esošās aizsargvielas fitoncīdi pasargā mūs no dažādiem mikroorganismiem. Pietiek trīs minūtes pakošļāt sīpolu, lai mutē iznīcinātu visas baktērijas.
Sīpoli mazina sirdsslimību risku. Tos iesaka lietot arī osteoporozes profilaksei, kūtra gremošanas trakta iekustināšanai un ēstgribas rosināšanai, tūsku mazināšanai un elpceļu infekciju profilaksei. Kādreiz daudzas tautas ticēja, ka sīpoli palīdz pret neauglību, tiem piedēvēja arī spēcīga afrodīzija īpašības.