Foto – Shutterstock

Šinšillas prasa uzmanību. Pazīmes, kas liecina, ka dzīvnieciņam ir problēmas ar veselību 0

Šinšillas patiesībā ir ļoti veselīgi dzīvnieki. Taču tās ir arī iemācījušās slēpt slikto pašsajūtu, tāpēc saimnieks bieži vien slimību pamana, kad jau ir par vēlu.

Reklāma
Reklāma
Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
Veselam
Vēlies zaudēt līdz 5 kg mēneša laikā? Šie ieradumi būs lielisks veids, kā to panākt
TV24
Jānis Kažociņš: “Ja krievi nevar tikt galā pat ar Ukrainu, tad vai tiešām mēs – Eiropa – nespējam paši sevi aizsargāt bez ASV?”
Lasīt citas ziņas

Šinšillas ir ļoti jutīgas pret krasām temperatūras svārstībām, paaugstinātu gaisa mitrumu un caurvēju. Šādos ap­stākļos dzīvnieki var saslimt ar plaušu iekaisumu. Ja šinšilla sāk šķaudīt, ir izdalījumi no deguna, dzīvnieks ir nomākts, nekavējoties jādodas pie veterinārārsta.

Šinšillas nekādā gadījumā nedrīkst mazgāt ūdenī, tām jāno­drošina smilšu vannas. Taču derēs tikai zooveikalos nopērkamas speciālas smiltis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja šinšillas neuzmanīgi satver, tās var nomest apmatojumu un pat kādu ādas gabaliņu. Tomēr ādas bojājums ļoti ātri sadzīst un apmatojums ataug.

Šinšillām veselības problēmas visbiežāk sagādā pārāk trekna barība. Maltītei jābūt ar pavisam mazu tauku un cukura saturu. Tāpat nedrīkst aizmirst par vitamīnu un minerālvielu piedevām. Šķiedrvielas nodrošina pareizu gremošanas trakta darbību. Ja to ir par maz, var rasties aizcietējumi, vēdera uzpūšanās un dzīvnieciņš var pat nomirt. Savukārt, ja šķiedrvielu ir par daudz, dzīvnieku moka caureja, atūdeņošanās, kas ir dzīvībai bīstama. Zooveikalos ir nopērkama speciāla granulēta barība šinšillām, bet noteikti nepieciešams arī svaigs siens. Tas nekādā gadījumā nedrīkst būt sasmacis, sastāvējies vai sapelējis! Rieksti, žāvēti augļi vai sēklas jāpiedāvā tikai kā kārums. Svaigus dārzeņus un zaļumus drīkst un vajag dot, bet ar mēru, arī zāle pavasarī jādod mazām porcijām. Vienmēr jābūt pieejamam tīram ūdenim.

Šinšillām ļoti svarīga ir mutes dobuma un zobu veselība. Pārauguši un nepareizi nodiluši zobi, asas zobu malas rada traumas un sāpes mutes gļotādā, tāpēc dzīvnieks neēd. Šiem dzīvniekiem zobi aug nepārtraukti. Tie tiek asināti, graužot un samaļot barību. Šinšillām jānodrošina dažādu veidu graužamais materiāls, piemēram, bērza un ābeles zariņi. Lai pārbaudītu zobus, dzīvnieks jānogādā pie speciālista, kurš praktizējas mazo grauzēju mutes dobuma slimībās. P

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.