Publicitātes foto

“Sinfonietta Rīga” sezonas atklāšana franču rudens krāsās 0

27. septembrī koncertā Lielajā ģildē uz 14. sezonas atklāšanu aicina kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”. Diriģenta Normunda Šnē vadībā orķestris sola klausītājiem krāšņu rudens krāsu paleti. Jozefa Haidna simfonija, Volfganga Amadeja Mocarta dubultkoncerts flautai un arfai, kura atskaņojumā dzirdēsim viesu – Parīzes flautista Vensāna Likā un Berlīnes arfistes Marijas Pjēras Langlamē – saspēli. Skanēs arī Kloda Debisī un Lepo Sumeras mūzika.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. 10 visu laiku seksīgāko vīriešu tops – tajā iekļuvis arī visiem labi zināms latviešu dziedātājs
“Sīkie, nepilngadīgie huligāni! Esmu zvērīgi nikna!” Sieviete pārskaitusies par Halovīna svinētājiem
Kokteilis
Karma sāpīgi skars 6 zodiaka zīmes jau novembrī. Nāksies atzīt savas kļūdas!
Lasīt citas ziņas

“Sinfonietta Rīga” koncerta atklāšanas programmu piesaka kā muzikālu pastaigu trīs gadsimtu garumā, kur programmas krāšņākais vainagojums solās būt V. A. Mocarta 1778. gadā tapušais dubultkoncerts flautai, arfai un orķestrim. “Kāpēc Mocarts ir viens no visu laiku visatpazīstamākajiem komponistiem? Tā ir viņa ģenialitāte, mūzikas radīšanas brīvība un dievišķais pieskāriens ar neapšaubāmi romantisku krāsu,” skaidro orķestra vadītājs, diriģents Normunds Šnē.

Uz Lielās ģildes skatuves Mocarta ģēnijs šoreiz pulcēs Normunda Šnē vadīto kamerorķestri un divus augstākā kaluma franču mūziķus – “Orchestre de Paris” pirmo flautu Vensānu Likā un Berlīnes filharmoniķu vadošo arfisti Mariju Pjēru Langlamē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arfiste ir daudzu starptautisku konkursu laureāte, tostarp 1986. gadā viņa izcīnīja balvu Ženēvas konkursā, bet 1989. gadā – pirmo vietu Amerikas izpildītājmākslinieku ģildes konkursā Ņujorkā. Mūziķe strādājusi Ņujorkas Metropoles operas orķestra rindās, bet jau 30 gadus par savām mājām sauc Berlīni. Langlamē kopš 1995. gada ir Herberta fon Karajana iedibinātās Orķestra akadēmijas mācībspēks, viņa ir arī Francijas republikas “L’Ordre des Arts et des Lettres” ordeņa kavaliere.

Savukārt Langlamē vienaudzis, izcilais flautists Vensāns Likā mūziķa karjeru uzsācis pēc 17 gadu vecumā izcīnītās pirmās vietas starptautiskajā izpildītājmākslinieku konkursā “Concertino Praga”. Pēc sadarbības ar Tulūzas Kapitolija orķestri un muzicēšanas Berlīnes filharmoniķu rindās Likā ir pastāvīgs “Orchestre de Paris” solists. Flautists šobrīd ir arī Parīzes reģionālās konservatorijas vecākais profesors.

Atklāšanas koncerta programmā arī klasicisma laikmeta dižgars, par simfonijas tēvu dēvētais Jozefs Haidns (1732–1809) – komponists uzskatāms par “Sinfonietta” Rīga pastāvīgā repertuāra stūrakmeni. Koncertprogrammā iekļautā 102. simfonija daudzu kritiķu skatījumā pieder meistara spožākajiem radošajiem veikumiem, ko N. Šnē vadītais kamerorķestris līdz šim nav atskaņojis.

Līdztekus koncertprogrammā iekļauta franču impresionista Kloda Debisī (1862–1918) nelielas formas muzikālā fantāzija četrās daļās “Mazā svīta” (1886/1889). Skaņdarba oriģinālversija komponēta klavierēm četrrocīgi, bet franču diriģenta un komponista Anrī Bisēra pārlikumā tas kļuvis par iecienītu orķestru repertuāra vienību. Ar atjautību un azartu muzikālo formu un tembrālās iespējas izmantojis igauņu komponists Lepo Sumera (1950–2000). Ar viņa opusu laicīgajai pasaulei “Musica Profana” (1997) “Sinfonietta Rīga” noslēgs koncertsezonas atklāšanas koncertu.

“Sinfonietta Rīga” sezonas atklāšanas koncerts: 27. IX 19.00 Lielajā ģildē

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.