Foto – LETA

Siltums vēsās dienās 0

Ja drēgnās vasaras dienās nav vēlēšanās vai iespējas iedarbināt visu apkures sistēmu, var izglābt dažādi portatīvie elektriskie sildītāji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Lasīt citas ziņas

Vienkāršākais un ekonomiskākais risinājums dienās, kad mājās jūtams neomulīgs dzestrums, ir tradicionālais eļļas radiators. Eļļai ir laba siltum­inerce un patīkams siltuma starojums. Eļļas radiators piesilda telpu lēnām, gaiss uzsilstot netiek mainīts un tam nav uzkaršanas smakas. Jaunie eļļas sildītāji ir paredzēti vairākām temperatūras pro­grammām, un tiem ir termoregulators, kas novērš ugunsgrēka briesmas. Radiatoru jauda svārstās 0,5 – 2 kW robežās, tātad ar to ziemā varētu apkurināt 10 – 20 m2 lielu telpu. Atsevišķu modeļu siltumapmaiņas režīmu uzlabo ventilators. Tagad veikalos nopērkami dažāda lieluma eļļas radiatori, turklāt modeļi ir izskatīgi, omulīgās krāsās un ierīces kalpo ilgi. Speciāla dizaina modeļi maksā nedaudz vairāk, tomēr daudzi dod priekšroku ieguldījumam izskatīgā un mājokļa stilam atbilstošā priekšmetā. Eļļas radiatoru pluss ir ļoti zemā cena un vieglā izmantošana. Mīnuss – samērā lielais elektrības patēriņš, tātad tie domāti retākām darbināšanas reizēm. Uz eļļas radiatora nedrīkst žāvēt segas un biezu veļu, tomēr ar speciālu restīti var žāvēt ābolus, sēnes un sīkveļu. Galvenais, lai tiktu saglabāta gaisa cirkulācija un radiators nepārkarstu. Radiators ir portatīvs, tā apakšā esošie riteņi ļauj ierīci ātri pārbīdīt no vienas vietas uz otru, nelielā izmēra dēļ to vienkārši ievietot arī kādā nemanāmā vietā. Tā kā daļu siltuma ierīce nodod izstarojuma veidā, atliek to piebīdīt tuvāk objektam – pie gultas vai krēsla, kur cilvēks sēž. Eļļas radiators uzskatāms par diezgan ugunsdrošu. Ja tas nav ieslēgts uz maksimālo temperatūru un apkrauts ar drēbēm, tas klusi un mierīgi darbosies bez saimnieka uzraudzības. Tomēr, kā jau ar elektrību darbināmas sildāmierīces, to teorētiski paredzēts pieskatīt.

Mazāka drošības pakāpe ir portatīvajiem siltā gaisa ventilatoriem. To darbības princips ir nedaudz atšķirīgs. Vaļēja karstā spirāle uzsilda gaisu, ko ventilators dzen telpā. Tā kā ventilatori rotē, griešanās pārtraukums draud ar spirāles pārkaršanu. Tiesa, modernajiem ventilatoriem šis risks samazināts līdz minimumam. Karstā gaisa ventilatori ir rekordisti gadījumā, ja nepieciešams ātri uzsildīt telpu. Jo lielāka spirāles un ventilatora jauda, jo telpu ātrāk piesilda. Piemēram, ilgi neesat bijis mājās un māja ir atdzisusi. Ieslēdzot ventilatoru maksimālajā režīmā, pēc 10 – 15 minūtēm telpā gaiss kļūs silts un varēs noģērbties un sākt omulīgi kārtot mājas darbus. Termoventilatoriem ir vairāki siltuma režīmi un arī parastais ventilācijas režīms, ar kuru var atdzesēties. Jaunie ventilatori ir izskatīgi, kompakti un lēti. Kā siltā gaisa ventilatoru plusus var minēt ļoti ātro gaisa uzsildīšanu, lētumu un nelielos izmērus. Mīnusi ir nelielā gaisa piesmaka un troksnis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.