Siltumnīcas apkurei 0

“Mums pie koka mājas sienas ir neliela piebūve – polikarbonāta siltumnīca (10,5 m2 un 33,6 m3). Vēlamies paši audzēt dēstus. Martā un aprīlī vajadzīgs papildu siltums. Ugunsdrošības dēļ domājam izmantot kādu elektrisko sildītāju, lai naktīs siltumnīcā būtu ap +8 °C.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Kāds būtu vispiemērotākais un visekonomiskākais – eļļas radiators vai siltā gaisa pūtējs? Varbūt ir citi varianti? Apkures iekārtu piedāvājums veikalos ir tik liels, ka paši netiksim skaidrībā!” 
Silvija Jaunjelgavas novadā

 

– Polikarbonāta siltumnīcai piemērots ir elektriskais siltā gaisa pūtējs, jo tas visā platībā nodrošina vienādu mikroklimatu. Arī no ugunsdrošības viedokļa šis elektrosildītājs ir drošs, jo atšķirībā no spirāļu radiatora nesasniedz tik augstu temperatūru, – skaidro sertificēts siltuminženieris Jolants Matusevičs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Elektroierīcei ir termostats, tā sastāv no ventilatora bloka un siltuma bloka. Pūtējs sāk darboties, neieslēdzoties siltuma blokam, to automātiskā režīmā vada termostats (saņemot elektrisko jaudu, strauji izdalās siltums). Tiklīdz temperatūra nokrītas un siltumnīca sāk atdzist, termostats atkal ieslēdzas un liek sildīt gaisu.

Pūtēja jauda jāpielāgo siltumnīcai. Jo blīvākas ir konstrukcijas, jo ilgāk zem seguma iespējams noturēt vēlamo temperatūru, patērējot mazāk elektrības. Tātad – vai polikarbonāta plāksnēm ir pietiekams biezums un siltumnīcas gali ir cieši noslēgti? Mazākā jauda, ko var izmantot gaisa apkurei, ir 3 kW. Ja siltumnīcas segumā ir caurumi, spraugas, pa kurām staigā gaiss, jāgādā jaudīgāks pūtējs – 9 kW, lai uzturētu nepieciešamo temperatūru. 


No drošības viedokļa apsildei piemērots ir arī siltā gaisa pūtējs ar ūdens padevi (caur centrālapkures radiatoriem laižot +70…+90 °C ūdeni, siltais gaiss ar ventilatora palīdzību izplatās visā telpā). Sildītāju ieteicams izvietot vienā no siltumnīcas stūriem. Lai pavasara mēnešos uzturētu vēlamo +8…+10 °C temperatūru, termostats jānoregulē tā, lai ik pēc 1 – 3 stundām tas atkal automātiski ieslēgtos.

Modernāks un ekonomiskāks variants polikarbonāta siltumnīcai ir infrasarkanais sildītājs. Konkrētā gadījumā piemērots Ufo 1200 (Turcija), kas patērē vien 0,2 – 0,3 kW/h elektroenerģijas un spēj uzsildīt gaisu līdz vēlamajai +8 °C temperatūrai jau piecās minūtēs. Elektroierīci vislabāk novietot pie griestiem.

Reklāma
Reklāma

Maz piemērots siltuma avots siltumnīcai ir eļļas radiators, kas telpu nesasilda pilnvērtīgi, proti, tikai daļēji – siltuma plūsma paceļas uz augšu un iziet cauri jumta konstrukcijai…

Siltā gaisa pūtējs ar 3 kW jaudu maksā aptuveni 100, ar 9 kW jaudu – 200 latu. Pēc iepriekšēja pasūtījuma šīs sildierīces var iegādāties SIA “Juneka montāža” (Jelgavā, Filozofu ielā 24).

Siltā gaisa pūtējs ar ūdens padevi nopērkams SIA “Indutek LV” (Rīgā, Uriekstes ielā 2a) vidēji par 500 latiem.

Infrasarkanos sildītājus piedāvā SIA “TM Heating Systems” (Rīgā, Margrietas ielā 7), cena – 90 latu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.