Foto: Zvone/Shutterstock

Vairākās pilsētās kāpj siltuma tarifi 0

Salīdzinājumā ar 2017. gada septembri šogad septembrī lielo pilsētu siltumapgādes uzņēmumu lielākajai daļai tarifi nav mainījušies. Tādējādi, apkures sezonu sākot, iedzīvotājiem par siltumu vēl nebūs jāmaksā vairāk kā pērn.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Lasīt citas ziņas

Salīdzinā ar pagājušā gada septembri šogad septembrī tarifi kāpuši Valmierā, Cēsīs, Daugavpilī un Tukumā. Tiesa, pašlaik Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) iesniegti Jūrmalas, Auces, Baložu, Krāslavas un citu siltumapgādes uzņēmumu siltumenerģijas tarifu projekti, tāpēc pilnīgi iespējams, ka arī tur kādā brīdī siltuma tarifi vēl varētu mainīties.

Tarifu kāpumu četrās pieminētajās pilsētās SPRK izskaidro ar dabasgāzes tirgus atvēršanu un šķeldas iepirkuma cenu palielināšanos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tie siltumapgādes uzņēmumi, kuri līdz ar dabasgāzes sadārdzināšanos bija iesnieguši SPRK jaunus tarifus, šogad apkures sezonu sākuši ar tarifu pieaugumu. Savukārt tiem siltumapgādes uzņēmumiem, kuri neizmantoja atļauju pašiem noteikt tarifus, tie palikuši agrākie – kādi bija līdz dabasgāzes tirgus atvēršanai 2017. gada 3. aprīlī.

SIA “Valmieras ūdens” pārstāve Ingrīda Kraukle stāsta, ka līdz 2017. gada aprīlim siltumenerģijas tarifs bijis piesaistīts SPRK noteiktajām dabasgāzes cenām un to svārstībām. Savukārt no 2017. gada 3. aprīļa, kad tika atvērts dabasgāzes tirgus, siltuma cena kļuva atkarīga no tās ražotāja individuāli veiktā gāzes iepirkuma.

I. Kraukle skaidro, ka pērn pieņemtais SIA “Valmieras ūdens” lēmums par siltum­enerģijas gala tarifa palielinājumu saistīts ar piegādātāju nodrošinātās siltumenerģijas pārdošanas sadārdzinājumu. 2017. gada 1. jūlijā akciju sabiedrībai “Valmieras enerģija”, kas ir viens no lielākajiem siltumenerģijas piegādātājiem SIA “Valmieras ūdens”, beidzās 2007. gadā piešķirtās tiesības saņemt obligāto iepirkumu elektroenerģijas ražošanai, kas ļāva uzņēmumam vienlaikus ražot gan siltumu, gan elektrību un pārdot elektrību valstij par dubultu cenu, tādējādi arī sedzot daļu siltumenerģijas izdevumu un nodrošinot zemu tarifu Valmierā. Savukārt tā paša gada 15. jūlijā stājās spēkā SPRK apstiprinātais akciju sabiedrības “Valmieras piens” siltumenerģijas ražošanas tarifs, bet vēl mēnesi vēlāk – 10. augustā – siltumenerģijas tarifs akciju sabiedrības “Valmieras enerģija” ražotajai siltum­enerģijai. Šīs pārmaiņas tika ņemtas vērā, apstiprinot jaunu siltumenerģijas gala tarifu Valmieras pilsētā un Burtnieku novada Viestura laukumā, kas stājās spēkā 2017. gada 1. decembrī. Arī turpmākie tarifa palielinājumi šogad saistīti ar iepirktās gāzes cenas palielinājumu siltumenerģijas ražotājiem.

Reklāma
Reklāma

Uz jautājumu, kā iedzīvotājiem pieaugs izdevumi par siltumu, uzņēmuma “Cēsu siltumtīkli” valdes loceklis Māris Kānītis atbild, ka kāpums būšot neliels. Tā kā Cēsīs tarifs palielinājies vien par 2,6%, proporcionāli pieaugs arī izdevumi par apkuri. Kā viņš skaidro, siltumenerģijas gala tarifs palikšot nemainīgs līdz šī gada beigām. Bet tas varot mainīties, ņemot vērā, ka šī gada 25. septembrī SPRK apstiprināja dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojumu tarifus, kas stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī.

Uzņēmuma “Tukuma siltums” valdes loceklis Gundars Kūla siltuma sadārdzinājumu izskaidro ar koksnes cenu pieaugumu. Divu istabu (54 m2) dzīvoklim sadārdzinājums visas apkures sezonas laikā varētu būt 6 līdz 7 eiro, ņemot vērā, ka 1 MWh cena ir palielinājusies par 0,79 eiro. Jautāts, vai būs kādas izmaiņas oktobrī un turpmākajos apkures sezonas mēnešos, uzņēmuma pārstāvis atbild, ka ilgtermiņā viss atkarīgs no kurināmā cenas. Bet pašlaik tarifu cenu izmaiņas vēl netiekot plānotas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.