Foto: Fotolia

Siltināšanas nolūkā gaisa spraugu starp koka un ķieģeļu sienu nedrīkst aizdarīt 0

Ar ko aizpildīt gaisa spraugu starp ķieģeļu un koka guļbūves sienu? Ķieģelis piestiprināts ar naglām un apšūts pirms 40 gadiem. Šķiet, ka salst cauri. DAINUVĪTE SĒJAS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

“Šādas gaisa spraugas aizpildīšana var būt bīstama. Patlaban mitrums, kas rodas telpā, to apdzīvojot, izkļūst cauri koka sienai un izvējojas. Ja ventilācijas spraugu aizdarīs, mitrums paliks kokā, un sienas ļoti ātri sapūs,” skaidro būvfirmas RRKP būve valdes loceklis Aigars Kalniņš.

Arhitekti uzsver – ja vecu koka māju nosiltina ar neelpojošu materiālu, putām vai putupolistirolu, ēka sapūst ļoti ātri. Ja siltina ar vati, šādas mājas mūžs ir nedaudz ilgāks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tagad mājai jau ir ventilējama fasāde, mitrums tiek aizvadīts. Ja šķiet, ka ēkā ir par aukstu, ieteicams telpas siltināt no iekšpuses: izveidot koka vai metāla karkasu, piepildīt to ar minerālvati (50 vai 100 mm), ierīkot tvaika barjeru un pieskrūvēt ģipškartona loksnes. Protams, pazudīs koka mājai raksturīgais šarms un mikroklimats. Par siltinājuma biezumu samazinātos arī iekštelpu izmantojamā platība.

Parasti ēku gandrīz vienmēr siltina no ārpuses, taču šajā gadījumā šāds siltinājums var būt neefektīvs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.