Foto -© LElik83 – Fotolia.com

Siltās ziemas dēļ joprojām aktīvas ir ērces 0

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā šonedēļ palīdzību lūdzis pacients, kuram bija piesūkusies ērce, aģentūra LETA uzzināja slimnīcā.
Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Kā norādīja slimnīcas preses sekretāre Dace Kārkliņa, šis ir ziemas sezonai neraksturīgs gadījums. Minētajam pacientam ērce bija piesūkusies mežā. Turklāt mediķi viņam konstatējuši ērču encefalītu.

Infektologi aicina iedzīvotājus ielūkoties savās potēšanas pasēs un pārliecināties, vai nav pienācis laiks revakcinācijai pret ērču encefalītu. Savukārt tiem, kuri vispār nav potējušies, šis esot labākais brīdis uzsākt vakcināciju, lai iestājoties pavasarim, kad sākas ērču tipiskais aktivitātes periods, būtu aizsardzība pret saslimšanu ar ērču encefalītu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ērces parasti parādās un liek par sevi manīt, tiklīdz gaisa temperatūra sasniedz +5 grādus, bet masveidīgi tās kļūst aktīvas, kad gaisa temperatūra pārsniedz +5 grādus, skaidro speciālisti. Atsevišķas ērces gan var aktivizēties arī pie nedaudz zemākas temperatūras vietās, kur sniegs jau nokusis.

Ērču aktivitātes periods parasti ilgst no marta līdz oktobrim, bet labvēlīgos meteoroloģiskajos apstākļos aktivitātes periods var būt garāks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.