Foto: SHUTTERSTOCK

Siltā ziema mulsina dabu. Ko darīt, ja daudzi pumpuri jau sāk mosties? 0

Ko darīt, ja daudzi pumpuri sāk mosties? Piemēram, zaļums manāms saldajos ķiršos. Varbūt sasegt? Vai tas nozīmē, ka pamodies augs var vairāk apsalt un ogu nebūs?
Jautā Anita Babītē.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Tas ir īsts baktēriju magnēts… Gandrīz visi, ejot dušā, aizmirst nomazgāt šo nelielo ķermeņa daļu, taču tā nevajadzētu
Kokteilis
Jāņa Timmas tētis zvanījis Sedokovai: Telefona numurs, kas pēdējos gados bija bloķēts, pēkšņi sauca…
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Lasīt citas ziņas

Augļkopis Guntis Kormis mierina, ka no dabas viedokļa šī nav nekāda ekstrēmā ziema. Mainās cikli ar bargākām un maigākām ziemām. Ir bijuši gadi, kad ķiršiem un citiem augļukokiem ziedi izplaukst pat rudenī. Taču pavasarī tie ziedējuši atkal, un vasarā raža bijusi laba. Tas tāpēc, ka augi nodrošinās dažādām dzīves situācijām. Ziedpumpuru vienmēr ir vairāk nekā augļu. 


Turklāt līdz februāra sākumam augiem vēl turpinās dziļā miera periods, kad sals kaitē mazāk.


CITI ŠOBRĪD LASA

Taču arī siltās ziemās var būt zaudējumi. Piemēram, vissliktāk tās ietekmē aprikozes. Ja tās potētas uz aprikožu potcelmiem, pavasarī var atklāties, ka izsalušas pat saknes. Šiem kokiem ir īss miera periods, un siltā laika samulsinātajiem kokiem ziemas otrajā pusē liktenīgs var būt pat –15 grādu sals. Tieši šā iemesla dēļ Guntis Kormis neaudzē aprikožu stādus. Persiki gan ir izturīgāki – pērngad tie izturībā pārspēja pat Kaukāza plūmes, kurām ogas nosala, toties persiku raža bija pārsteidzoši laba. 


Daži mazdārziņu saimnieki mēģina kociņus segt, lai pasargātu no sala bojājumiem. Taču augļkopis praksē pārliecinājies, ka vislabāk augiem ļaut pašiem tikt galā. Cilvēku nemākulīga iejaukšanās var tikai traucēt, piemēram, izsautēt agrotīklā ietīto augu. 


SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.