Miniatūrā versija 0
Pati labākā siltuma atdeve, kā zināms, ir alumīnija radiatoriem. Thermodul ir to miniatūrā versija – uz divām tievām 14,7 mm vara caurulītēm uzvalcētas plānas alumīnija plāksnītes, kas grīdlīstes parametros (augstums – 13,7 cm, biezums – 2,9 cm) veido visai pieklājīgu sildvirsmas laukumu. Priekšā šim radiatoram obligāti jāliek izstarojošais panelis jeb, vienkāršāk sakot, plāns alumīnija profils, kam augšpusē atstāta šaura sprauga gaisam.
– Sistēma visefektīvāk darbojas, ja ienākošā ūdens temperatūra nepārsniedz +55 °C, – stāsta SIA “Aquadock Baltija” valdes priekšsēdētājs Normunds Rasļenoks. – Tad tikai aptuveni 15% siltuma tiek konvekcijai, viss pārējais – izstarošanai. Ja temperatūra augstāka, atkal sākas tradicionālā gaisa jaukšana. Tas nozīmē, ka šī apkure ir piemērota arī pilsētas dzīvokļiem, kas siltumu saņem centralizēti, un ideāla, piemēram, privātmājās jaunajiem gāzes kondensācijas katliem, kas strādā zemā temperatūrā.
Patiesībā šī ir interesanta divu apkures principu simbioze. Siltais gaiss, kas nelielos apjomos no grīdlīstes tomēr lēnītēm ceļas augšup gluži kā tradicionālajā versijā, atveres specifiskā profila dēļ griežoties virpuļos, kas paliek, it kā pieķeras pie sienas, veidojot tai neredzamu siltuma aizkaru. Tāpēc šī sistēma ir ideāla pie ārsienām, kas parasti ir aukstākas un kur biežāk kondensējas mitrums. Reizēm tas ir pat vienīgais variants. Piemēram, kādā privātmājā Mežaparkā vasaras verandā parādījies pelējums. Kopš tur aiz dīvāna ir šāda grīdlīste, kas pieslēgta gāzes apkures sistēmai, saimniecei tā esot omulīgākā atpūtas vieta.