FOTO: Shutterstock.com

“Sīkos kartupelīšus un kritušos ābolus labprāt aizvestu meža zvēriem” – kur un kad drīkst vest? 0

Sīkos kartupelīšus, burkāniņus, bietītes, arī kritušos ābolus labprāt aizvestu uz mežu zvēriem. Gan jau novērtēs un apēdīs, jo ziema gara. Kā lai zina, kur un kad vest? Ar ko sazināties? Jautā Inga R.

Reklāma
Reklāma
Pensionāres mājā vairākas nedēļas bija dzirdami dīvaini trokšņi: tas, ko policija tur atklāja, bija kaut kas neiedomājams
“Sagatavošanās norit pilnā sparā.” Militārais analītiķis par iespējamu uzbrukumu Krievijai
VIDEO. “Sajutos kā lielākais Latvijas nodevējs!” Latviešu valodas skolotāja saņem sodu par neierašanos uz mobilizācijas mācībām
Lasīt citas ziņas

Zemkopības ministrijas Meža departamentā skaidro: savvaļas (medījamo) dzīvnieku piebarošana ir instruments, ar kura palīdzību dzīvnieki tiek piesaistīti konkrētai teritorijai, lai atvilktu tos no citām teritorijām, kurās tie var nodarīt postījumus lauksaimniecībai vai mežsaimniecībai, kā arī apdraudēt satiksmes drošību. Tātad ar pārdomātu piebarošanu apzināti ietekmē dzīvnieku uzvedību un paradumus.

Pareiza piebarošana atstāj arī pozitīvu ietekmi uz savvaļas dzīvnieku veselību. Turklāt pareiza piebarošana laikā un telpā dod iespēju sekmīgāk medīt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašlaik medīšana pie ēsmas ir īpaši svarīga Āfrikas cūku mēra izplatības ierobežošanai. Tāpēc ir būtiski atstāt dabas procesu ietekmēšanu profesionāļu ziņā.

Vislabāk ir piedāvāt liekos dārza labumus medniekiem, kuri vislabāk zinās, ko, kad un kur tieši izvietot.

Lai neveidojas situācijas, kad, piemēram, blakus jaunaudzei izbērta ābolu krava pievilina dzīvniekus un rada postījumus tai pašai jaunaudzei vai īpaši aizsargājamai dabas teritorijai, rada spriedzi starp Valsts meža dienestu un medniekiem, kā arī pamatīgi sarūgtina konkrētā meža īpašnieku, jo viņam ir nopostīta jaunaudze, soda nauda un vēl pienākums nelikumīgi izveidoto piebarošanas vietu sakopt.

Vislabāk ir piedāvāt liekos dārza labumus medniekiem, kuri vislabāk zinās, ko, kad un kur tieši izvietot.
Vislabāk ir piedāvāt liekos dārza labumus medniekiem, kuri vislabāk zinās, ko, kad un kur tieši izvietot.
Foto: Shutterstock / Latvijas Mediji
Pamatojoties uz Medību likumu, Ministru kabinets ir izdevis Savvaļā dzīvojošo medījamo dzīvnieku piebarošanas noteikumus. Tie ir saistoši ne tikai medniekiem, bet arī zemes īpašniekiem un katram pilsonim. Šajos noteikumos ir izklāstīti nosacījumi meža dzīvnieku piebarošanai.

Arī Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks uzsver: situācijās, kad liekus dārza velšu krājumus labprāt ziedotu meža dzīvnieku piebarošanai, ļoti ieteicams sazināties ar vietējiem medniekiem, kuri vislabāk zina, kur tieši, cik daudz un kā izvietojams piebarojums meža dzīvniekiem. Tas ļaus izvairīties no situācijām, kad katrs brauc un nekontrolēti izgāž ražas pārpalikumus, kur acis rāda, pārvēršot mežus par izgāztuvēm.

Reklāma
Reklāma

Mednieku kontaktinformāciju var uzzināt reģionālajā Valsts meža dienesta struktūrvienībā vai pašvaldībā. Saziņai var izmantot arī sociālo tīklu grupas, kurās ar informāciju apmainās mednieki.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.