Drošība – vispirms vecāku un pašu rokās 0
– Vienmēr uzsveru, ka internets atrodas tepat uz mūsu planētas, kurā tāpat kā jebkurā citā vietā – uz ielas, pagalmā u. c. – darbojas gan labi, gan slikti cilvēki, kā arī pastāv dažādi aizsardzības veidi pret viņiem, – saka “draugiem.lv” runasvīrs, atgādinot, ka drošība vispirms ir pašu lietotāju, viņu vecāku un pašas interneta vietnes atbildības jautājums. Par jebkuru negatīvu vai šaubīgu informāciju tikai ar vienu klikšķi var paziņot administrācijai, kur sūtījumu pārbauda administrators un reaģē atbilstoši portāla noteikumiem, ieskaitot negatīvās informācijas izplatītāja profila bloķēšanu, dzēšanu un policijas iesaistīšanu.
No paša pieredzes varot pastāstīt, kā savu bērnu profilu pieskatot vecāki. Kad, atsaucoties uz kāda maza zēna lūgumu, apstiprinājis viņu draugos, pēc pārdesmit minūtēm Palkavnieka profilu, spriežot pēc uzvārdiem, bija apskatījuši puiša vecāki.
– Tas man likās superpareizs un spilgts piemērs, kā vecākiem jārīkojas, – viņš piebilst.
– Ar bērniem par drošību internetā ir jārunā, jāveic pedagoģiskais un izglītojošais darbs, nevis kaut kas jāaizliedz, jo aizliegumi izsauc pilnīgi pretēju reakciju, – par interneta drošas lietošanas priekšnosacījumiem spriež M. Katkovska. Savukārt lielai daļai vecāku derētu apgūt sociālo tīklu lietošanas prasmes, iesaka I. Akmentiņa- Smildziņa. Lai apzinātu interneta riskus, pašiem tie jāizprot. Iespējams, tieši nezināšanas dēļ, kā rāda aptaujas, daudzus vecākus visvairāk uztrauc tas, ka viņu bērns var kļūt par interneta atkarīgo. Daudz mazāk tiek pieminēta seksuālā, psiholoģiskā u. c. vardarbība. Tāpēc vecāku organizācijas pārstāve aicina vecākus pārkāpt pāri slinkumam un uzzināt, kas ir “feisbuks”, “vacaps”, “tviteris”, kā tie darbojas. – Esi interesants savam bērnam, jo arī sociālajos tīklos var uzzināt brīnišķīgas lietas, kas var kļūt par jūsu sarunu tematu!