Sievietes spēks! 6 latvietes, no kurām mācīties un iedvesmoties 0
Katram no mums kādreiz pietrūkst spēka un ir nepieciešama iedvesma no radošiem un spēcīgiem cilvēkiem. Lasot un iepazīstot citas personības, ir vieglāk noticēt arī savām spējām. Piedāvājam iepazīties ar deviņām sievietēm, kuru stāsti ir ievērības cienīgi – ne tikai interesanti un aizraujoši, bet arī iedvesmojoši!
Psiholoģe Aina Poiša
Kā dzīvot vieglāk? Kā lieki neiztērēt savu dzīves enerģiju, bet vēl labāk – atjaunot un vairot iekšējos resursus? Kā spēt palikt dzīves gaišajā pusē? Lai rastu atbildes, talkā nāk ģimenes psihotrarpeite Aina Poiša.
Viņa iedvesmo daudzus, jo ir tāda dzirkstoša, jauneklīga, ar uguntiņu acīs. Aina šķetina sarunu, ik pa brīdim tai piesviežot pagalītes – aizrautīgus smieklus. Pilnu sarunu ar Ainu lasi rakstā “Turēt stipru savu enerģijas banku. Ainas Poišas dzīvesziņa”.
Dizainere Malvīne Mennika
Malvīne Mennika ir latviešu dizainere, kuras košās kleitas un krāsainās pērlīšu rotas uzreiz ir atpazīstamas un pamanāmas. Malvīne ir aktīva sociālajos tīklos, ne tikai ik dienu priecējot un kārdinot savas sekotājus ar skaistiem tērpiem, bet arī īsiem skriešanas un sportošanas video.
Lietojot tēmturi happy runner (ang. – “laimīgais skrējējs”), viņa neatlaidīgi rūpējas par savu veselību un iedvesmo arī citus. Kāpēc Lāčplēšene? Tāpēc, ka starp modi un sportu Malvīne vada arī sievišķīgu podkāstu, kurā iepazīstina klausītājus ar spēcīgām un interesantām sievietēm. Podkāsta nosakums ir “Lāčplēsene”, bet skaidrs, ka pirmā un īstākā iedvesmojošā Lāčplēsene ir pati Malvīne. Tuvāk ar Malvīni iepazīsties rakstā “Īsta Lāčplēsene! Malvīne Mennika par modi, sportu un dzīvesprieku”.
Pētniece Zanda Rubene
Dzīvē ļoti strauji ienākušas skārienjutīgās ierīces. Ģimenēs mainās sociālie paradumi. Bērni savu pieredzi konstruē atšķirīgi no iepriekšējām paaudzēm, tāpēc tik būtisks ir jautājums – kā audzināt digitālo paaudzi.
Par to runā pētniece Zanda Rubene, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore, Izglītības zinātņu un pedagoģisko inovāciju nodaļas vadītāja. Par paaudžu savstarpējām attiecībām lasi rakstā “Pajautā bērnam, kā viņam šodien gāja internetā. Zanda Rubene pēta sociālos paradumus internetā”.
Ārste homeopāte Inguna Vecvagare
“Iedomājieties, cik daudz iegūtu cilvēki, ja mēs nevis pretnostatītu metodes, bet izmantotu priekšrocības, kas ir katrā no tām. Ja ikviens ārsts pārzinātu homeopātijas lauku, viņš varētu savam pacientam ieteikt, kurā brīdī labāk der izvēlēties šo metodi. Lūk, tā būtu īsta sadarbības medicīna!”
Tā uzskata ārste homeopāte, Homeopātu asociācijas prezidente Inguna Vecvagare. Saruna ar dakteri par šo vēsturiski seno, bet joprojām pilnībā nepieņemto ārstēšanas metodi. Interviju ar Vecvagari lasi rakstā “Lai homeopātija trāpa desmitniekā. Saruna ar Ingunu Vecvagari”.
Kroņu meistare Ilze Tigule
Sievietes daba ir neizdibināma, noslēpumaina un nedefinējama. Tomēr kas ir sievišķība? Tā ielikta šūpulī vai uzplaukst līdz ar pieredzi?
Domas savīt palīdz Ilze Tigule, kas strādājusi 17 profesijās, mainījusi un sākusi vairākas dzīves, ir mamma, sieva un, kā pati sevi sauc, īsts lauku meitēns, kuru ceļš atvedis līdz teju karaliskai profesijai – kroņu meistarei. Par sievietes spēka, atbildības un laimes kroni! Ar Tiguli iepazīsties tuvāk rakstā “Ilze Tigule strādājusi 17 profesijās, nu atnākusi līdz karaliskai profesijai – kroņu meistarei”.
Hipnoloģe Dace Rolava
“Mans instruments ir hipnoterapija, ko dēvē arī par maigo suģestiju. Tā var palīdzēt cilvēkam atgūt veselību un vēl uzjundīt zemapziņu, ļaujot veiksmīgāk īstenot arī to, kas apziņai šķiet neiespējams,” teic hipnopsihoterapeite jeb hipnoloģe Dace Rolava.
Ar Daci vienmēr ir interesanti sarunāties, jo viņa nav gatava noticēt tāpat vien, bet visu vēlas izzināt. Kad šīs zināšanas iegūtas, turpina tās atkal un atkal pārbaudīt. Pilnu interviju ar hipnoloģi lasi rakstā “Atbrīvoja no fobijas! Hipnoloģe Dace Rolava: Palīdzu katram atklāt viņa superspējas”.