
Sievietes, kas dzemdē šajā vecumā, bieži nodzīvo līdz 90 gadiem un vairāk, atklāts pētījumā 0
Ja izvēlies bērnus laist pasaulē mazliet vēlāk, iespējams, tev ir lielākas izredzes nodzīvot līdz sirmam vecumam. Stress, kas saistīts ar bērnu audzināšanu, var būt iemesls, kāpēc vēlāka mātes loma pagarina mūžu, par to plašāk raksta portāls YourTango.
Saskaņā ar pētījumu sievietes, kas dzemdē pēc 33 gadu vecuma, bieži vien sagaida savu deviņdesmito dzimšanas dienu. Bostonas Universitātes Medicīnas skolas pētnieki atklāja, ka sievietes, kuras spēj dabiski dzemdēt vēlākā vecumā — pēc 33 gadiem —, daudz biežāk nodzīvo līdz patiesi cienījamam vecumam nekā tās, kuras pēdējo bērnu laidušas pasaulē pirms 30 gadu sliekšņa.
“Ja tu fiziski atliksi bērnu radīšanu, tas pats par sevi mūžu nepagarinās,” skaidro pētījuma līdzautore, Bostonas Universitātes biostatistikas profesore Paola Sebastiani. Taču spēja dzemdēt vēlākā vecumā liecina par lēnāku organisma novecošanu.
Pētnieki analizēja datus no 551 ģimenēm, kuru locekļi nereti nodzīvojuši līdz sirmam vecumam. Viņi pētīja, kad 462 sievietes laidušas pasaulē savu pēdējo bērnu un cik ilgi tās dzīvojušas. Izrādījās, ka vēlīnās māmiņas ne tikai nodzīvo ilgi, bet arī divreiz biežāk sasniedz 95 gadu vecumu nekā tās, kuras mātes lomu uzņēmušās agrāk.
Zinātnieki uzskata, ka sievietēm, kuras dzemdē vēlāk, varētu būt ģenētiskas īpatnības, kas palēnina novecošanos un samazina ar vecumu saistītu slimību risku. Šādas sievietes varētu ilgāk saglabāt spēju radīt bērnus un nodot šīs labās īpašības nākamajām paaudzēm. Pētījuma autors Dr. Tomass Perls piebilst: “Tas varētu izskaidrot, kāpēc 85% sieviešu sasniedz 100 gadus, bet vīrieši tikai 15%.”
Viss slēpjas gēnos un to nodošanā tālāk. Gaidīšana līdz vēlākam vecumam pirms bērnu radīšanas nes tikai labumu — tu esi stabilāka, zini, kas esi, un, iespējams, kopā ar partneri izbaudījāt laiku divatā, pirms kļuvāt par vecākiem.