Psiholoģe: Četras matricas, kas aktualizē dabisko saikni starp māti un bērnu 0
Psiholoģe Iveta Gēbele izgaismo vēl kādu Staņislava Grofa ieguldījumu šajā jautājumā – tas ir četru matricu formulējums. Caur šīm četrām matricām dzemdību laikā būtu jāiziet katram mazulim.
Pirmā matrica – grūtniecība, kuras laikā veidojas attiecības “mazulis-mamma”.
Otrā matrica – kontrakcijas, kas palīdz veidot tādas īpašības kā pacietība, jo tas ir nopietns pārbaudījums bērnam. “Ķeizara bērniņiem” šī cīņa iet secen, tātad arī spēja šo pārbaudījumu izturēt. Šajā posmā, ja tas tiek izdzīvots, nostiprinās mātes un bērna savstarpējā saite.
Trešā matrica – primārais impulss, kas liek mazulim virzīties pa dzemdību ceļiem. Dzemdības – kā pāreja no vienas pasaules citā. Šajā etapā formējas pārliecība par sevi, uzvaras izjūta; tas ir pirmais kopēji paveiktais darbiņš mazulim kopā ar mammu.
Ceturtā matrica – pēcdzemdību mirklis, pirmās pāris stundas šajā pasaulē. Nostiprinās jaunā pieredze, iestājas miers. Tas ir pirmais šīs pasaules kontakts ar mammu. Pieskaršanās viņas ādai, mātes ķermeņa smarža, pirmā piena lāse – tas viss ir kā balva par grūtību pārvarēšanu. Tādējādi dabiskā veidā veidojas tik ļoti svarīgā un ciešā saikne starp māmiņu un mazuli.