Sievietei pēc zivs apēšanas amputē kājas un rokas: kas notika? 27
Kāda 40 gadus veca sieviete no Kalifornijas saslima ar bakteriālu infekciju pēc tam, kad bija pagatavojusi un apēdusi zivi. Lai glābtu viņas dzīvību, ārstiem nācās amputēt visas viņas ekstremitātes, vēsta izdevums Independent.
Eksperti uzskata, ka infekcija, kas izraisīja viņas saslimšanu, var kļūt biežāk sastopama klimata pārmaiņu dēļ, kas izraisa okeānu sasilšana.
Sieviete pēc zivs apēšanas sajutās slikti un uzreiz tika nogādātā slimnīcā, kur viņa atradās vairāk nekā mēnesi. Tomēr, lai glābtu viņas dzīvību, ārstiem nācās viņai noņemt abas rokas un kājas.
Tiek ziņots, ka viņa ēdusi tilapiju. Drīz pēc tam viņai parādījās Vibrio vulnificus simptomi.
Saskaņā ar ASV Slimību kontroles un profilakses centra datiem cilvēki var ar to inficēties, apēdot jēlas vai nepietiekami termiski apstrādātas jūras veltes, austeres, vai no atklātas brūces.
Žurnālā Scientific Reports publicētajā pētījumā konstatēts, ka globālās sasilšanas dēļ tuvākajos gados var pieaugt šīs nāvējošās infekcijas gadījumu skaits.
Aptuveni 20 procenti cilvēku, kas saslimuši ar Vibrio vulnificus, mirst, dažkārt divu dienu laikā pēc saslimšanas. Pacientiem ar šo infekciju dažkārt nepieciešama intensīvā aprūpe un ekstremitāšu amputācija. Papildus amputācijai viņiem var būt nepieciešama arī atmirušo audu izņemšana.
Vibrio infekcijas var izraisīt tādus novājinošus simptomus kā vēdera krampji, ūdeņaina caureja, slikta dūša, drudzis, vemšana, drebuļi, zemu asinsspiedienu un pūslīšu veidošanos uz ādas. Ja ar baktēriju ir inficēta brūce, simptomi var būt arī apsārtums, pietūkums, sāpes, siltums, krāsas maiņa un izdalījumi.
Lai izvairītos no saskares ar baktērijām, speciālisti iesaka mazgāt rokas ar ziepēm un ūdeni pēc saskares ar neapstrādātiem gliemjiem, kā arī izvairīties no termiski neapstrādātu jūras velšu ēšanas.