Sievietei jāspēj mainīties kā hameleonam 0
Viņa ieguvusi trīs atšķirīgas izglītības – teātra režijas, mārketinga un vadības zinību un doktores grādu psiholoģijā. Bet darbdienas aizrit, strādājot SIA “Rīgas meži”, kur Elga ir kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” vadītāja. Vēlos uzzināt, kāpēc tad sievietei vispiemērotākā būtu hameleona loma.
– Latvijā sieviešu ir krietni vairāk nekā vīriešu, un tas kropļo attiecības. Sievietes cenšas iegūt izglītību, seko modes tendencēm, ir gudras un erudītas, bet daudzas ir vientuļas. Viņām ir labs darbs, ja runājam par biznesa pasauli, visbiežāk vīriešu kolektīvā. Šīm sievietēm nākas dzīvot vīriešu teritorijā, jāspēj ar viņiem mēroties gudrībā un pastāvēt. Ja sieviete ir precējusies, tad lielā atdošanās darbam un cenšanās izdzīvot vīriešu biznesa pasaulē rada problēmas ģimenes dzīvē.
Jo vairāk lomu spēj spēlēt, jo sieviete ir veiksmīgāka. Tāpēc jāprot mainīties.
Jo vairāk lomu spēj spēlēt, jo sieviete ir veiksmīgāka. Tāpēc jāprot mainīties. Darbā jāsajūt atšķirīgās situācijas, jāprot izmantot savu sievišķību, lai panāktu rezultātu. Sievietei par ideju un mērķi jācīnās, izmantojot savus ieročus. Lai cik zinīga būtu sieviete, viņai grūtāk iegūt vadošu amatu. “Biznesa Psiholoģijā” bija raksts par tā saucamajiem stikla griestiem: sieviete redz griestus, bet nevar caur tiem izlauzties, jo viņai to neļauj. Vadošu amatu izdodas iegūt vien tām, kurām piemīt vīrišķīgas īpašības, viņas ir agresīvas un spēcīgas. Dažreiz iesaistās arī intīmās attiecībās, kas palīdz kāpt pa karjeras kāpnēm, – stāsta Elga.
Šādu karjeras pakāpienu varētu dēvēt par aprēķina dienesta romānu. Bet pastāv arī romantiskie dienesta romāni. Ko Elga saka par tiem?
– Nav tādu darba kolektīvu, kuros nebūtu dienesta romānu. Pasaulē veikti pētījumi un aptuveni 60 procenti no aptaujātajiem atzinuši, ka viņu darba dzīvē bijis vismaz viens dienesta romāns. Darbā pavadām trešdaļu no dzīves, satiekam kolēģus, ar kuriem ir kopīgas intereses, un tas satuvina. Sievietes ir emocionālākas un tādēļ, ja negūst patīkamas emocijas citviet, labprāt vēlas piedzīvot romantiskas attiecības darba vidē. Patīk būt ievērotai, dzirdēt komplimentus, tāpēc dažkārt ielaižas pat īslaicīgos dienesta romānos, lai padarītu dzīvi krāsaināku. Sieviete kļūst pašapzinīgāka, sievišķīgāka, un viņai sāk pievērst uzmanību arī citi pretējā dzimuma pārstāvji.
Nav tādu darba kolektīvu, kuros nebūtu dienesta romānu. Pasaulē veikti pētījumi un aptuveni 60 procenti no aptaujātajiem atzinuši, ka viņu darba dzīvē bijis vismaz viens dienesta romāns. Darbā pavadām trešdaļu no dzīves, satiekam kolēģus, ar kuriem ir kopīgas intereses, un tas satuvina.
Vīrietim ir svarīgi, lai viņa sieviete izskatās labi, taču ne katrs ir gatavs šī mērķa īstenošanā kaut ko ieguldīt. Sak, skapis pilns, ko vēl vajag. Ārzemju vīrieši šajā ziņā ir citādāki. Viņi saprot, ka mīļotajai, lai viņa labi izskatītos, nepieciešams kosmetologs, SPA, deju nodarbības, fitness un par to visu jāmaksā.
Ieminos, ka mūsdienās ne mazums sieviešu izvēlas kopdzīvi ar ārzemju vīrieti, lai arī katrs mīt savā valstī un tiekas labi ja reizi mēnesī.
– Tā nav kopdzīve, bet gan izklaide, atpūtas veids, interesants piedzīvojums, kas dažādo ikdienu. Ir patīkami, ja tikšanās reizēs vīrietis palutina, kaut ko uzdāvina, aizved uz kafejnīcu, restorānu vai kādā izbraukumā. Bet domāju, ka daudzas sievietes šīs attiecības tomēr vēlētos daudz nopietnākas. Vīrieši ir tie, kas nevēlas. Taču tās, kurām draugi dzīvo ārzemēs, kā lielu plusu uztver to, ka šie stiprā dzimuma pārstāvji tiešām rūpējas par savu ārieni. Mūsu tautieši šajā jomā stipri pieklibo.
Pavaicāju Elgai, vai viņai zvaigznes bijušas labvēlīgas ģimenes dzīves izveidošanā.
– Jā, tā patiesi varētu teikt. Apprecējos ļoti jauna, bet līdz šim to nav nācies nožēlot. Pirmā meita man piedzima divdesmit gados. Tagad vecākajai meitai ir divdesmit astoņi, jaunākajai – divdesmit četri gadi. Jaunībā atšķirībā no vēlākiem gadiem nav tās sajūtas, ka pats nesaproti, ko īsti gribi. Arī pieslīpēšanās otram notiek pamazām un dabiski.