Sieviete. Līderības spēks modernajā pasaulē 0
Autors: Haralds Teiermanis
Iespējams, stāsts par programmu “Ziemas skola sieviešu līderībai digitālajā laikmetā” labāk raisītos tehnoloģiju apskatniecei, bet – mēģināsim ielūkoties šajā nu jau tradicionālajā pasākumā novērtējot 2022.gada pasākumu “no ārpuses”.
Jau vairākus gadus, atbalstot straujāk virzīties uz priekšu izaicinājumiem pilnajā pasaulē, Huawei veicina šo projektu. “Ziemas skolas sieviešu līderībai” pretendentes tiek atlasītas konkursa kārtībā un gala rezultātā 28 sievietes, uzņēmējas, tiek iekļautas šajā neformālajā programmā, kuras lektoru pulku varētu apskaust ikviena elitāra Eiropas un pasaules augstskola.
Silvija Brunē (Sylvie Brunet) , Eiropas Parlamenta deputāte un šī gada “Ziemas skola sieviešu līderībai digitālajā laikmetā” goda prezidente atzīmēja, ka būtiski redzēt pasākumu Francijā, laikā kad tā uzņēmusies Eiropas padomes prezidentvalsts lomu.
“Esmu pārliecināta, ka pasākuma norise Nicā, vēstures mantojuma pārbagātajā un šodien aktīvajā Eiropas pilsētā, kuras unikālā atrašanās vieta un dinamiskā inovāciju koprades vide būs vēl papildus dzinulis akadēmijas dalībniecēm uzņemt jaunas zināšanas un atziņas,” pauda Silvija Brunē.
“Ticu, ka jaunās tikšanās, pašu dalībnieču līdzšinējās pieredzes stāsti un attiecības, kuru aizsākums ir “Ziemas skola sieviešu līderībai digitālajā laikmetā” būs ilglaicīgas draudzības un sadarbības pamats,” turpināja Eiropas Parlamenta deputāte.
Pati Brunē aktīvi darbojas Eiropas Parlamenta Nodarbinātības un Sociālo lietu komitejā un vairākus gadus bijusi parlamentārās grupas “Atjaunot Eiropu” (Renew Europe) priekšsēdētāja vietniece, virzot virkni būtisku sociālās vienlīdzības jautājumu parlamentā.
Eiropas likumdevējs sācis izstrādāt tādu “digitalizācijas” modeli, kas atainotu eiropiešu cerības un gaidas, izprotot, ka dažādā digitālās tehnoloģijas paver plašās iespējas sabiedrībai kopumā.
“Veiksme izvēlas tikai sagatavotus prātus” – šo Luija Pastēra citātu par dzīves moto izvēlējusies viena no iepriekšējo sezonu programmas dalībniecēm, Alise Uzariņa no Latvijas.
“Esmu pateicīga par šo piepildīto nedēļu. Katru dienu modos iedvesmota tvert ikvienu jauno iespēju. Šī programma (skola) ir par sieviešu līderību, iekļaujošām inovācijām un digitālo laikmetu, bet visupirms tā ir par cilvēkiem. Jūtos īpaša, tiekoties ar tik daudzām patiesi talantīgām jaunām sievietēm, kuras dara varenas lietas un iedvesmo mani.
Skola ir kļuvusi par izcilu pieredzi un ļāvusi atvērtām acīm uzlūkot dažādas kultūras, industrijas un dzīves vides. Esmu enerģijas pilna un motivēta sasniegt vēl augstāku rezultātu, palīdzēt veidot ilgtspējīgāku un vienlīdzīgāku pasauli mums apkārt,” Alisa Uzariņa raksta savā atsauksmē par pieredzi Ziemas skolā.
Eiropas līderības akadēmija ir pavisam tāla no Huawei korporācijas biznesa, ja raugāmies uz to no “budžeta ekseļa” puses un šauri nodalām telekomunikāciju uzņēmumu no šodienas globālās sabiedrības. Savukārt ja lūkojamies uz korporācijas vērtībām un inovāciju garu, kas dzirkstī simtos Huawei Euiropas sadarbības un akadēmiskās inovācijas projektos – šķiet nav lieliskāka veida kā tehnoloģiju uzņēmums varētu atbalstīt un iedvesmot sabiedrību.
Biznesa un politikas līmeņos mūsu sabiedrībā, tieši vadības līmenī jānonāk vairāk sievietēm. Un man kā cilvēkam, kurš līdz pat šim brīdim, subjektīvi, par vienīgo Tautas Prezidenti Latvijā sauc Vairu Vīķi Freibergas kundzi, šķiet, ka tieši šādas izcilību stimulējošas iestrādnes kā “Ziemas skola sieviešu līderībai digitālajā laikmetā” ļauj cerēt – arī uz nākamo Tautas Prezidenti. Digitālajā laikmetā!