Sieviešu un vīriešu draudzība: 10 fundamentālas atšķirības 0
Draudzīgas attiecības visbiežāk rodas vairāku iemeslu dēļ – kopīgas intereses, savstarpējs atbalsts, nepieciešamība komunicēt. Tomēr vīriešiem un sievietēm šīs attiecības parasti attīstās atšķirīgi.Stāsta psiholoģe un psihoterapeite, ģimenes problēmu speciāliste Tara Beitsa-Duforte (Tarra Bates-Dufort).
Kaut arī draudzības dinamikā ir vairāk līdzību nekā atšķirību, vīrieši un sievietes uz draudzību raugās atšķirīgi un arī komunicē ar draugiem katrs savā veidā.
Draudzeņu attiecības bieži ir ļoti ciešas un dziļi personiskas, bet vīriešu – draugu attiecības parasti nav tik nopietnas. Nav pārsteidzoši, ka sieviešu draudzībai svarīgāka ir saskarsme klātienē: draudzeņu tikšanās ir emocionālākas, viņas labprāt dalās savās domās un jūtās un atbalsta viena otru.
Viņi vairāk novērtē attiecības ar tiem, ar kuriem kopā piedalās aktivitātēs. Viņu attiecības ar draugiem nav tik ciešas emocionālajā ziņā, lielu lomu spēlē savstarpējs izdevīgums pēc principa “tu man, es tev”. Atšķiras arī tas, cik bieži viņi sazinās ar draugiemun kādas personiskas problēmas gatavi apspriest.
Atšķirībā no sievietēm vīriešiem nav vajadzības bieži apspriest pārmaiņas dzīvē ar draugiem, un vispār viņiem ne vienmēr ir regulāri jāuztur kontakti. Vīrieši var ilgstoši nesazināties ar cilvēku un turpināt viņu uzskatīt par tuvu draugu. Ja sieviete ilgstoši nav sazinājusies ar draudzeni, viņa, visticamāk, nolems, ka ceļi pašķīrušies un draudzība beigusies.
Vīriešu draudzīgās attiecības nav tik trauslas kā sieviešu. Vīrieši visbiežāk satuvinās,darot ko kopīgu, piemēram, sportojot, bet sievietes – daloties ar personīgajiem noslēpumiem, runājot un pavadot laiku kopā.
Vīrieši draugus iegūst vieglāk, jo netur viens otru aizdomās par slēptiem motīviem un nejūt vajadzību dalīties ar personisko informāciju, lai saglabātu draudzību. Tajā pašā laikā vīrieši, kuri nemēdz dalīties pārdzīvojumos ar draugiem, bieži labprāt stāsta par savām jūtām sievām, māsām vai draudzenēm, ar kurām viņi uztur tīri platoniskas attiecības.
Ar ko atšķiras sieviešu un vīriešu draudzības?
1. Vīrieši draudzējoties darbojas “plecu pie pleca”, viņu attiecības rodas un tiek uzturētas uz kopīgu darbību, lietu, interešu un hobiju pamata.
2. Sievietes draudzējas “aci pret aci”, viņu attiecības rodas un tiek uzturētas uz emocionālās tuvības, komunikācijas un savstarpējas palīdzības pamata.
3. Vīriešu draudzībā ir mazāk emocionālās tuvības nekā draudzībā starp sievietēm.
tas ir, vīrietis var turpināt uzskatīt cilvēku par draugu pat pēc ilgstošiem komunikācijas pārtraukumiem.
5. Sievietes ir emocionāli piesaistītas tām, kuras tiek uzskatītas par draudzenēm.
6. Vīrieši biežāk paliek draugi pēc strīda, bet sievietes biežāk pārtrauc attiecības.
7. Sievietēm biežāk jākomunicē ar tām, kuras viņas uzskata par draudzenēm.
8. Vīrieši biežāk ķircina draugus un izjoko viņus, uzskatot to par nevainīgu izklaidi.
9. Sievietes parasti cenšas neizjokot draudzenes, baidoties viņas aizvainot.
10. Vīrieši biežāk komunicē lielās kompānijās, lielā barā viņiem ir jautrāk, savukārt sievietes dod priekšroku kaut kur doties tikai ar vienu labu draudzeni.
Protams, nevar teikt, ka šīs īpatnības attiecas uz visiem vīriešiem un sievietēm. Drīzāk tās var nosaukt par diezgan vispārīgām tendencēm. Lai kādas būtu jūsu attiecības ar draugu vai draudzeni, svarīgi saprast, ko tieši jūs meklējat draudzībā. Atbilde uz šo jautājumu palīdzēs saprast, vai ir iespējams izveidot ar cilvēku tādas attiecības, kādas jūs vēlētos.