Sievas mati kanalizācijā, pazudušas skrūves un pārkarsis urbis – noderīgi risinājumi ikdienas ķibelēm 0
Mati kanalizācijā. Kā rīkoties?
Mati kanalizācijas caurulēs nav nekas neparasts. Tie sākotnēji kavē ūdens aizplūšanu, bet vēlāk kļūst par pamatu nopietnam aizsērējumam. Tāpēc svarīgi parūpēties, lai tie nenonāktu kanalizācijas caurulēs. Tam būs nepieciešami neilona kabeļu savilcēji, kas nopērkami vairumā sadzīves preču veikalu. Jāizvēlas 3–4 mm plati un 20–30 cm gari savilcēji.
Ar aukstu nazi tajos ik pēc pusotra centimetra no abām pusēm veido nelielas atstarpes. Ja izmantosiet sakarsētu asmeni, materiāls kļūs trausls. Savilcēju ar atkarpēm aptin ap metāla stienīti un nedaudz pasilda ar celtniecības fēnu, izveidojot sava veida lokas. Savilcēju izver cauri paša atslēgai, veidojot cilpiņu. Šādu ierīci ievadot caur izlietnes vai vannas sifona sietiņu (cilpiņai jābūt pietiekami lielai, lai tās paliktu virs sietiņa), veidojas lielisks matu ķērājs. Laiku pa laikam to izvelk, notīra pieķērušos matus un ievieto atpakaļ.
Žodziņš eļļai
Lai nepārkarsētu urbi, ja jāizurbj caurums biezākā metāla gabalā, urbi var atdzesēt ar eļļu. Bet kā noturēt eļļu urbuma vietā? Nepieciešama paplāksne, kuras iekšējais diametrs ir divas reizes lielāks par urbuma diametru. Paplāksni iecentrē virs urbuma un fiksē, piemēram, ar krāsotāju līmlentes gabaliņiem. Viducī iepilina mazliet šķidras eļļas, un var ķerties pie urbšanas. Eļļa atdzesēs urbuma vietu un urbi, neaizplūstot projām.
Lai skrūvītes nepazustu
Pēc remonta palikušas pāri dažas skrūvītes. Kā nepazaudēt tās starp citām? Skrūvītes var pielipināt krāsotāju līmlentes gabaliņam un pa virsu uzlīmēt vēl vienu tādu pašu gabaliņu. Uz papīra viegli uzrakstīt skrūvīšu izmēru. Lentes gabaliņu saloka un ieliek kastītē.
Palīdz līmlente
Lai vienā reizē nozāģētu vairākus vienāda garuma sīkus priekšmetus, tos var cieši satīt kopā ar krāsotāju vai kādu citu līmlenti. Šādā pašā veidā var fiksēt kabeļu kanālus pirms to sagarināšanas.
Iezeņķējam ar urbi
Kā iezeņķēt vietu kokskrūves galviņai, ja nav iegādāts zeņķurbis? Noderēs urbis, kura diametrs vienāds ar skrūves galviņas diametru. Taču, pirms ķeras pie darba, urbjmašīnai jāieslēdz reverss: urbim jāgriežas pretējā virzienā nekā urbšanas laikā. Šādi varēs viegli izveidot vēlamo padziļinājumu neriskējot, ja urbis ātri ieurbsies kokā.
Glīts urbums laminātā
Veidojot urbumus laminātā, īpaši, ja tas nav augstas kvalitātes un tiek izmantots rokas instruments, urbumu malas ir neglītas – urbis no lamināta izplēš gabaliņus. Problēmu var atrisināt, ar zeņķurbi iezeņķējot urbuma vietu par dažām milimetra simtdaļām lielāku nekā urbja diametrs. Pēc tam urbšanai izmanto parastu kokam domāto urbi. Tas vairs neaizķers laminātu, un urbumam būs neliela glīta fāzīte.
Parafīns – smērviela kokskrūvei
Ieskrūvēt kokskrūvi cietā koksnē, piemēram, ozolā vai osī, ir grūts uzdevums, pat ja iepriekš izurbts caurums skrūvei. Skrūvēšana būs vieglāka, ja skrūves vītni ieziedīsiet ar sveces parafīnu. Ir amatnieki, kuri šādos gadījumos izmanto ziepes, taču tas nav ieteicams, jo ziepju sastāvā ir sārms, kas veicina metāla koroziju. Tāpat ziepes var reaģēt ar koksnē esošajām vielām, ar laiku mainot koksnes krāsu un struktūru.
Parafīns noderēs arī koka vadotņu ieziešanai mēbelēs. Tā atvilktni iebīdīt būs daudz vieglāk.