Pielīp − un ne soli! 4
Lai grauzējs nekur neaizbēgtu un nebūtu arī trūdoša ķermeņa smakas, var izmantot speciālu līmi. Veikalos piedāvā jau gatavas lapiņas un slazdus, kā arī tikai līmi. No finansiālā viedokļa līme ir 3–4 reizes lētāka un arī efektīvāka, jo no tās var sagatavot slazdu. Pelēm pietiek līmi uzsmērēt uz kartona, kam vidū ielikts liels siera gabals, savukārt žurkām tā jāklāj uz plata dēļa, kas rūpīgi jānostiprina. Ļoti svarīgi ir rīkoties pareizi. Daži ražotāji norādījuši, ka, indējot žurkas, līme jāuzklāj biezā kārtā, bet tas nav ieteicams, jo ļoti staipīgais saturs pamazām izplūst uz malām, pēc tam uz grīdas seguma un ir grūti notīrāms. Turklāt, lai plānā kārtiņā vienmērīgi ar apļveida kustībām izklātu pa visu virsmu (tas ir obligāts nosacījums, lai pieliptu grauzēji), nepieciešama piepūle. Savukārt grauzējs, pat ar vienu ķepiņu uzkāpjot uz tās, vairs nevar aizskriet prom. Mazos ciemiņus var noņemt un likt to pašu slazdu, bet žurkām katru reizi jāgatavo jauns, jo tās sajūt smaku un vairs nenāk klāt.
Līmes slazds jānoliek tuvāk vietai, kur pele pēdējoreiz manīta vai kur nesen pagrabā mielojusies ar kādu burkānu vai ābolu. Ārā jāapsedz tā, lai netiek klāt mājdzīvnieki un putni. Piemēram, labi neapsegtiem līmes slazdiem pielipa divas zīlītes, kam bija sakārojies mazliet siera.
Šis grauzēju apkarošanas veids vairāk piemērots nelieliem grauzējiem. Žurkas noķert ir daudz grūtāk, iespējams, vidū jāliek kaut kas kārdinošāks, piemēram, gaļas gabals vai tā pati inde, kas pievilinās ar savu smaržu.