Sidraba balss burvis – Dmitrijs Hvorostovskis 
 0

Latvijā atgriežas viens no pasaulē pamanāmākajiem Krievijas baritoniem – Dmitrijs Hvorostovskis, kurš 14. janvārī “Arēnā Rīga” uzstāsies kopā ar Kauņas simfonisko orķestri un diriģentu Konstantīnu Olberjanu, lai priecētu klausītājus, dziedās krievu komponistu mūziku un romances.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Lasīt citas ziņas

Pašlaik Londonā dzīvojošais krievu operdziedonis Dmitrijs Hvorostovskis ir dzimis un izglītojies Krasnojarskā Sibīrijā, arī kā operdziedonis viņš savulaik debitēja tieši Krasnojarskas operā, tomēr viņa dzīvē notika nozīmīgs pagrieziena punkts. Pēc tolaik jaunā dziedoņa piedalīšanās prestižajā “BBC Cardiff Singer of the World” konkursā, kad 1989. gadā viņš vairāk nekā 200 solistu konkurencē ieguva “Grand Prix”, izpelnoties tā brīža pasaulē labākā dziedātāja titulu, Hvorostovska dzīve un karjera ievirzījās gluži jaunās, līdz šim arvien augšupejošās slavas ceļā.

Pēc jaunā D. Hvorostovska debijas Nicas operā P. Čaikovska “Pīķa dāmā” un pēcāk – pēc Itālijā izcili nodziedātā Jevgeņija Oņegina mākslinieks strauji gūst slavu visā pasaulē. Pašlaik 52 gadus vecais dziedonis uzstājies visos lielākajos pasaules opernamos, taču reizē ir arī atzīts koncertu mākslinieks – Hvorostovska diskogrāfijā iekļauti gan solokoncerti, gan veselas operas. Viņš piedalījies arī filmā “Dons Žuans bez maskas” (2001), kas radīta pēc Mocarta operas motīviem un kur izpildīja gan Dona Žuana, gan Leporello lomu. Jāteic, ka tieši romantiskā Oņegina loma kļuvusi par viņa visu laiku atzītāko sniegumu un joprojām ir savdabīga vizītkarte. Tiesa, aizvadītā gada nogalē vāciski rakstošā prese sajūsminājās par žilbinošo Hvorostovska Jago Verdi operā “Otello” Vīnes valsts operā, bet Ņujorkas kritiķi nebeidza vien slavēt viņa oriģinālo Rigoleto Metropolitēna operā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašlaik izskatīgais, nereti par dāmu siržu lauzēju dēvētais baritons ar sidrabkrāsas matiem ir pieprasīts visā pasaulē, klausītāji iemīlējuši viņa muzikālo izjūtu un dabisko legato, viņš ir ne tikai opermīļu, bet arī tautā mīlēts operdziedonis, izpelnoties teju popzvaigznes statusu, taču nav noliedzams, šī slava nekādā ziņā nenāk par ļaunu viņa dziedājuma izcilajai kvalitātei. Hvorostovskis koncertē kopā ar pasaulē atzītākajiem muzikālajiem kolektīviem – Ņujorkas filharmonijas un Roterdamas filharmonijas orķestriem – un sadarbojas ar spožākajiem akadēmiskās mūzikas profesionāļiem: Džeimsu Levinu, Bernardu Haitinku, Klaudio Abado, Lorinu Māzelu, Juriju Termikanovu un Valēriju Gergijevu, īpaši viņam skaņdarbus veltījuši virkne komponistu.

Nav arī noslēpums, ka Hvorostovskis, dzīvodams Rietumeiropā un uzstādamies visā pasaulē, tomēr saglabājis ciešu – gan muzikālu, gan personisku – kontaktu ar Krieviju. Viņš bija pirmais operdziedātājs, kas sniedza solokoncertu ar orķestri un kori Sarkanajā laukumā, to pārraidīja 25 pasaules valstīs, slavena ir viņa sadarbība ar soprānu Annu Ņetrebko. Aizvadītā gada jūnijā abu kopīgais koncerts Sarkanajā laukumā šobrīd iegādājams svaigi klajā nākušajā “Deutsche Grammophone” DVD “Live from Red Square”. Dziedātājs izveidojis arī īpašu koncertsēriju tieši Maskavai, ko nosaucis “Dmitrijs Hvorostovskis un draugi”. Pērn Dmitrijs sāka sadarbību ar Krievijas populāro komponistu Igoru Krutoju, un nu aizvadīti vairāki veiksmīgi koncerti Maskavā, Sanktpēterburgā, Kijevā un Ņujorkā.

Rīgā dziedoņa maigā balss skanēja pirms pieciem gadiem. Šajā reizē viņš Latvijā iegriežas laikā, kad tiek svinēti pareizticīgo Ziemassvētki. Hvorostovskis priecēs talanta cienītājus ar koncertu, kura pirmajā daļā dziedās krievu komponistu Rahmaņinova, Čaikovska, Musorgska radītās ārijas, kā arī mūziku no Rubenšteina operām, otrajā daļā skanēs krievu romances.

Varbūt noder


Koncerts 14.I 20.00 “Arēnā Rīga”

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: 31,30 – 99,60 EUR

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.