Sibīrijas vēstules Somijā 0

Tukuma muzeja ceļojošā izstāde “Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss” atklāta Sagalundas muzejā Somijā. Ceļojošā izstāde izveidota 2010. gadā ar Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes atbalstu un tika atklāta Eiropas Parlamenta ēkā Briselē 2010. gada 14. jūnijā.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Tā ir cūku kūts. Pat cūkas dzīvo labāk.” Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs nosauc 3 nosacījumus, lai vienotos ar Ukrainu 99
ASV, iespējams, izdarīs ko starptautiski negaidītu. Tās lemj par to, kam pieder Krima
7 pazīmes, ka tevī ir kaut kas no neandertālieša – no priekšrocībām līdz trūkumiem
Lasīt citas ziņas

Kopš tā laika izstāde bijusi apskatāma ne vien Beļģijā un Latvijā, bet arī Kanādā un Īrijā un to redzējuši vismaz 9040 cilvēki. Izstādē apkopota informācija un vizuālais materiāls par cilvēkiem, kurus represējušas padomju varas iestādes laikā no 1941. līdz 1949. gadam. 2009. gadā UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautas 19 Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss, kas glabājas septiņos Latvijas muzejos.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.