Sibīrijas hermess bojāts. Ko darīt? 0

“Kāpēc baltegles zari iet bojā? Šķiet, tai uzbrukuši kādi kaitēkļi. Ko darīt?”
 L. Cine Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

8 šķietami veselīgi produkti, no kuru lietošanas uzturā labāk atteikties. Kā tie var kaitēt?
RAKSTA REDAKTORS
“Vai tiešām šis izskatās pēc 12 eiro vērta ēdiena?” Kliente sašutusi par maltīti, ko saņēmusi no Rīgas restorāna
Kokteilis
Pamani dīvainus priekšmetus mājoklī? 9 pazīmes, kas var liecināt par ļaunās acs klātbūtni
Lasīt citas ziņas

Spriežot pēc iesūtītā fotoattēla, koku bojā egļu-baltegļu Sibīrijas hermess (Aphrastasia pectinatae) vai arī kādas citas hermesu sugas kāpuri.

Pašlaik ķīmisku ierobežošanas pasākumu veikšana ir nokavēta, jo kaitēklis sagatavojies ziemošanai un pārtraucis barošanos. Stipri bojātos zarus bez dzīvības pazīmēm gan var izgriezt jau šoruden. Pavasarī jauno dzinumu veidošanās laikā (apmēram maija vidū vai beigās), kad šķiļas jaunā kāpuru paaudze un uzsāk barošanos uz jaunajiem pumpuriem, var smidzināt ar sistēmas iedarbības insekticīdu actara 25 (10 litriem ūdens pievieno 2,5 g līdzekļa, apstrādi var veikt divas reizes sezonā) vai pieskares iedarbības insekticīdu decis 2,5 (lieto 8 ml preparāta uz 10 l ūdens, ar šādu darba šķidruma daudzumu pietiek, lai apstrādātu 150 m2 lielu platību, var smidzināt divreiz sezonā).

CITI ŠOBRĪD LASA

VAAD Augu aizsardzības departamenta Integrētās augu aizsardzības daļas vecākā referente Inta Jakobija atgādina, ka pieskares iedarbības insekticīds vislabāk iedarbosies uz jaunākiem kāpuriem, tādēļ otro smidzinājumu, ja tas nepieciešams, vēlams plānot nākamo paaudžu šķilšanās laikā. Latvijas apstākļos parasti attīstās trīs četras Sibīrijas hermesa paaudzes.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.