Sibīrijā parādās vēl divas nezināmas izcelsmes bedres 5
Krievijas ziemeļos parādījušās vēl divas nezināmas izcelsmes, ļoti dziļas bedres, ziņo vietējie mediji. Jūlija vidū Krievijas plašsaziņas līdzekļos parādījās informācija, ka netālu no Krievijas lielākā gāzes lauka Jamalas pussalā izveidojusies 80 metrus plata bedre.
Krievijas zinātnieki no pirms divām nedēļām parādījušās bedres paņēmuši zemes paraugus, taču viņiem joprojām nav izdevies noskaidrot bedres rašanās iemeslus. Kamēr zinātnieki analizēja Jamalas pussalā atrasto bedri, briežu mednieki Krievijas ziemeļos uzgājuši vēl divas bedres. Tās gan ir mazākas nekā Jamalas pussalā izveidojusies, bet, kā norāda aculiecinieki, šo bedru struktūras ir līdzīgas, raksta britu laikraksts “The Independent”, atsaucoties uz vietējiem medijiem. Viena no bedrēm atrodas Tazovskas reģionā, bet otra – Taimiras pussalā.
“Lai bedri apskatītu, pārlidoju tai pāri ar helikopteru. Tās diametrs ir aptuveni 15 metri. Bedres ārpusē atrodas zeme, kas liecina, ka tā varētu būt izmesta virszemē pazemes sprādziena rezultātā,” sarunā ar laikrakstu “The Siberian Times” sacījis Tazovskas reģiona pašpārvaldes pārstāvis Mihails Lapsujs, piebilstot, ka vietējie iedzīvotāji par bedri ziņojuši jau pērnajā septembrī.
Pastāv dažādas versijas par to, kāpēc šādas bedres ir izveidojušās. Līdz šim visticamākā, kā raksta “The Siberian Times”, šķiet Krievijas zinātnieku izvirzītā versija, ka mūžīgā sasaluma kušanas rezultātā, ko izraisījušas klimata pārmaiņas, pazemē izveidojušās metāna gāzes noplūdes, kuras radījušas sprādzienu, pēc kā savukārt izveidojušās milzīgās bedres.