Foto-LETA

SIA “Baltcom” radoši pārdos elektroenerģiju 0

Kopš 6.augusta elektroenerģiju mājsaimniecībām kopā ar digitālās televīzijas, interneta un telefonijas pakalpojumiem piedāvā arī viens no Baltijas valstu lielākajiem kabeļoperatoriem SIA “Baltcom”. Tiesa gan, elektroenerģijas piegādes uzņēmums sākšot vien oktobrī.

Reklāma
Reklāma

Izdevīgums jārēķina

TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Pērkot kopā ar iepriekš nosauktajiem pakalpojumiem, “Baltcom” elektroenerģija maksās mazāk, nekā to patlaban pārdod, piemēram, valstij piederošā a/s “Latvenergo”, turklāt elektrību varēs pirkt vien “Baltcom” darbības vietās. Uzņēmuma piedāvājums ir sadalīts četrās paketēs – divās paketēs ir iekļauta digitālā televīzija, platjoslas internets un 75 Mwh vai 100 Mwh liels elektroenerģijas daudzums (cena attiecīgi 20,03 vai 22,14 lati), bet divās paketēs – digitālā televīzija, platjoslas internets, telefonijas pakalpojums un arī 75 vai 100 kWh liels elektroenerģijas daudzums (cena attiecīgi 21,79 vai 23,90 lati).

“Baltcom” valdes loceklis Gints Kiršteins teic, ka piedāvājums ir izdevīgs tiem uzņēmuma klientiem, kas mēnesī tērē līdz 150 kilovatstundām (kWh) elektroenerģijas. Iemesls – pārtērējot “Baltcom” paketē piedāvāto elektroenerģijas daudzumu, par vienu kilovatstundu elektroenerģijas ir jāmaksā 11,7 santīmi. Salīdzinājumam – “Latv­energo” noteiktā maksa par 1 kWh starta tarifam ir 8,18 santīmi, bet pamata tarifam – 10,65 santīmi par kilovatstundu. Vēl viena “Baltcom” piedāvājuma priekšrocība ir viens rēķins par elektroenerģiju un telekomunikāciju pakalpojumiem. Līgums par pakalpojumiem un elektroenerģijas piegādi ir jāslēdz uz diviem gadiem un šajā laikā viens klients ietaupīšot 35 – 40 latus. Šāds ietaupījums rēķināts, pieņemot, ka elektroenerģija un tās piegādes pakalpojumi sadārdzināsies.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Baltcom” zemāku cenu nekā “Latvenergo” varot piedāvāt tāpēc, ka nopircis brīvajā tirgū elektroenerģiju par izdevīgu cenu trīs gadus uz priekšu.

Tarifs var mainīties

Svarīgi, ka, noslēdzot līgumu ar “Baltcom”, pircējam divus gadus garantē vien fiksētu elektroenerģijas cenu. Jāņem vērā, ka tā veido vien 32% no tarifa, ko maksā elektroenerģijas pircējs. Ja mainīsies kāda no tarifa sastāvdaļām – tīkla pakalpojums, tirdzniecības pakalpojums, obligātā iepirkuma komponents vai PVN, tad arī “Baltcom” par tikpat lielu daļu mainīs savu cenu.

No nākamā gada 1. aprīļa Latvijā ir iespējami divi mājsaimniecību elektroenerģijas tirgus attīstības scenāriji, norāda “Prudentia Energy Markets” direktors Roberts Samtiņš. Proti, mājsaimniecību tirgus tiek liberalizēts vai arī tiek paaugstināti regulētie tarifi.

Iespējams gan, ka saistībā ar Saeimas vēlēšanām nākamajā gadā tirgus liberalizāciju, kas saskaņā ar Latvijas starptautiskajām saistībām ir jāveic līdz 2015. gadam, atliks. Pēc elektroenerģijas tirgus liberalizācijas elektroenerģijas tarifs mājsaimniecībām varētu kāpt līdz 11,3 – 11,4 santīmiem par kwh, R. Samtiņš pieļauj cenas kāpumu līdz pat 11,7 santīmiem. Mājsaimniecības patlaban patērē aptuveni 25% no Latvijā patērētās elektroenerģijas, tāpēc uzņēmējdarbības veidošana šajā segmentā varētu interesēt daudzus uzņēmējus.

Konkurentu vērtējums

SIA “Enefit” valdes priekšsēdētājs Jānis Bethers teic, ka telekomunikāciju un elektroenerģijas produktu apvienošana ir Eiropā sastopama prakse, visplašāk gan ir sastopami elektroenerģijas un gāzes produktu kompleksie piedāvājumi, jo abu energoresursu biznesa loģika ir līdzīga. Aizvadītajā nedēļā līdzīgu paziņojumu sniedzis arī viens no Igaunijas kabeļtelevīzijas operatoriem.

Reklāma
Reklāma

“Izvērtējot šo pirmo publisko elektroenerģijas iegādes piedāvājumu Latvijas mājsaimniecībām, jāsecina, ka tas diemžēl neveicina caurspīdīgu cenu komunicēšanas praksi un turpina regulētā gala tarifa tradīcijas, attēlojot visas elektroenerģijas izmaksas kā vienu gala cenu. Tādējādi netiek veicināta patērētāju izpratne par patiesajām elektroenerģijas izmaksu sastāvdaļām, kas ir pretēji atvērtā tirgus būtībai,” tā J. Bethers.

Savukārt a/s “Latv­energo” sabiedrisko attiecību eksperte Ilvija Līvmane stāsta, ka “Latvenergo” kā Baltijas mēroga elektroenerģijas komersants brīvā tirgus apstākļos rēķinās ar konkurences pieaugumu, tomēr arī šajos apstākļos brīvā tirgū esot klientu izvēlē vadošais uzņēmums. I. Līvmane piebilst, ka patlaban Igaunijā uzņēmuma tirgus daļa ir 12%, bet Lietuvā, kur brīvais tirgus atvērts juridiskām personām, meitas uzņēmuma “Elektrum” klientu portfeli veido aptuveni 3000 klientu, kas ir aptuveni 13% no tirgus.

 

Uzziņa

Elektroenerģijas tirgotāji

* Elektroenerģijas tirgotāju reģistrā pavisam ir iekļauti 54 uzņēmumi,

* reāli darbojas seši pārdevēji, tostarp a/s “Latv­energo”, SIA “Enefit”, SIA “Baltic Energy Services”, SIA “BCG Riga”, SIA “Inter Rao Latvia” un SIA “Hansa Energy”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.