“Šī krīze ir dīvaina. Jo labāk iet epidemioloģiski, jo sliktāk – ekonomikā un izglītībā,” Zakatistovs atklāj, kāpēc nav skaidra valdības plāna 21
“Es kā cilvēks domāju, ka risku izvērtēšana ir saprātīgais kurss, bet, būdams klāt valdības sarunās, es zinu, ka nav vienprātības, jo valdībā ir dažādi cilvēki, kuri to apdraudējuma līmeni redz citādi,”RīgaTV 24 raidījumā “Preses Klubs” stāsta 13. Saeimas deputāts, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs.
“Ja runā par izglītības procesa kvalitāti, tad klātienē tas ir daudz vienkāršāk, bet, ja runā par slimības izplatību…visas izvēles ir grūtas. Kas ir labāk – vesels un nelaimīgs, apjucis dusmīgs cilvēks vai slims apjucis, dusmīgs cilvēks?” viņš jautā.
Ļaudis jebkurā gadījumā ir un būs apjukuši un dusmīgi. “Es zinu, ka ir dziļas pretrunas valdības iekšienē starp cilvēkiem, kuri epidemioloģisko situāciju redz kā noteicošo, un cilvēkiem, kuri redz, ka tā krīze ir ne tikai epidemioloģijā, bet arī izglītībā un ekonomikā,” deputāts skaidro, ka nav iespējams izcelt vienu sfēru, ko krīze skārusi visvairāk.
“Šī krīze ir dīvaina. Jo labāk iet epidemioloģiski, jo sliktāk – ekonomikā un izglītībā. Jo labāk ekonomiski un izglītībā, jo sliktāk epidemioloģiski. Tā ir kā staigāšana ļodzīgu virvi. Mēs esam neskaidrības situācijā pēc definīcas, līdz ar to, pateikt skaidru plānu neviens nevar, pēkšņi slimība uzliesmos un ko tad?” Zakatistovs atklāj, ka saprot cilvēku vēlmi pēc konkrētības, bet skaidro, kāpēc tādas nav.
“Es gribētu, ja mums ir kapacitāte, ka riski tiek izvērtēti, bet vienā pusē ir epidemioloģiskie faktori, otrā izglītība un ekonomika. Viss ir savstarpēji saistīts,” deputāts izceļ.