1919. gada 11. martā. Latviešu valoda un Latvijas vēsture skolās 0
Pirms 100 gadiem Latvijas Pagaidu valdība Liepājā pieņēma īpašās skolu komisijas izstrādāto rīkojumu par latviešu valodas un Latvijas vēstures mācīšanas ieviešanu visās Latvijā pastāvošajās skolās.
Rīkojuma pirmais punkts vēstīja: “Ar tekošā mācību gada pēdējo ceturksni sākot, visās Latvijas pirmmācības un vidusskolās kā obligatoriski mācības priekšmeti ievedami latviešu valoda (valodas mācība, literatūras vēsture un rakstniecības teorija un Latvijas vēsture.”
Sākumskolās un vidusskolās ar latviešu mācību valodu latviešu valoda bija mācāma 6 stundas nedēļā, ar piebildi, ka augstākajās klasēs stundu skaitu var arī samazināt. Savukārt tajās skolās, kur mācību valoda nebija valsts valoda, latviešu valodu kā mācību priekšmetu klājās ieviest no otrās klases, sākumā 5 reizes nedēļā, bet vēlākajās klasēs četras un trīs reizes.
Latvijas vēstures mācīšana bija jāsāk ar trešo klasi. Principiālus lēmumus par skolu pārkārtošanu atbilstoši jaunās Latvijas valsts interesēm skolotāju organizācijas un Kārļa Kasparsona vadītā Tautas apgaismošanas ministrija bija pieņēmusi jau 1918. gada beigās, taču nekas no tā tobrīd nevarēja īstenoties, ņemot vērā juku laikus un to, ka Rīga, lielākā daļa Latvijas drīz vien nonāca lielinieku rokās.
Reāli skolu sistēmas pārkārtojumi sākās tikai 1919. gada vasaras beigās un rudenī, taču arī tad kara un posta dēļ process ritēja ļoti lēni.