1989. gada 19. februārī. Par spīti grūtībām tomēr notiek LNNK pirmais kongress 0
Pirms 30 gadiem Ogrē noslēdzās divu dienu ilgais Latvijas Nacionālās neatkarības kustības (LNNK) dibināšanas kongress.
LNNK bija pirmā no legālajām kustībām, kas atklāti iestājās par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Starp tās līderiem bija Eduards Berklavs, Andrejs Krastiņš, Einars Repše un citi.
Iepriekšējā gada vasarā izveidotās LNNK rindās tās oficiālajā dibināšanas brīdī atradās 6–7 tūkstoši biedru. Par savu mērķi LNNK jau tolaik deklarēja staļinisma seku likvidēšanu, Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu un latviešu tautas nacionālo interešu aizstāvību.
Tā kā organizācija bija tiešāka un radikālāka nekā Latvijas Tautas fronte (kuras rindās LNNK tomēr iekļāvās), tai radās grūtības ar padomju varas orgāniem, kad sākās piemērotu telpu meklējumi kongresam.
Ogres rajona izpildkomiteja tomēr izšķīrās atvēlēt savu kultūras namu, par spīti Latvijas PSR prokuratūras atkārtotajiem protestiem.
Kongress Ogrē apsprieda un pieņēma pārstrādātos LNNK statūtus un programmu, kā arī daudzas rezolūcijas.
Vienā no tām LNNK izteica neuzticību LPSR valdībai tābrīža sastāvā, norādot, ka tā nespēj atrisināt ne migrācijas pārtraukšanas, ne latviešu valodas kā valsts valodas jautājumu, ne arī ekoloģiskās un ekonomiskās problēmas.
Rezolūcijā par Latvijas pilsonību tika norādīts, ka galvenā prasība pilsonības piešķiršanai ir vismaz 15 Latvijā nodzīvoti gadi un latviešu valodas prasme.
Citas rezolūcijas pauda attieksmi pret dienestu PSRS armijā un padomju armijas izvešanu no republikas, par padomju gados atņemtās zemes un īpašumu atgūšanu. Tāpat tika spriests par reliģiju, izglītību un cīņu pret alkoholismu.