Pirmais tramplīns Latvijā.
Pirmais tramplīns Latvijā.
Arhīva foto

Tramplīnlēkšanas sākums Latvijā: Pirms 90 gadiem Biķernieku mežā uzbūvēts pirmais slēpošanas tramplīns 3

Viesturs Sprūde, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas

Pirms 90 gadiem “Jaunākās Ziņas” vēstīja, ka Biķernieku mežā pie Šmerļa vienā no pakalniem biedrība “Universitātes Sports” uzbūvējusi pirmo slēpošanas tramplīnu.

To uzskata par atskaites punktu tramplīnlēkšanas sportam mūsu valstī.
CITI ŠOBRĪD LASA

No koka veidotais tramplīns bija 8,3 metrus augsts, ar 22 metru nobraucienu 35 grādu slīpumā. Konstrukciju veidoja pēc studenta, arhitekta un sportista Zakevica (foto kreisajā stūrī) projekta, bet Šmerļa slēpošanas stacijas pārziņa pienākumus pildīja un tramplīna būvi vadīja students, Latvijas rekordists slēpošanā Alberts Riekstiņš (labajā stūrī).

“Lēktuves koka konstrukcija celta pēc visām modernākām prasībām, piemērojoties tomēr galvenokārt Somijas labāki iekārtoto slēpotāju tramplīnu paraugiem. Lēktuves virsotnē iekārtota platforma, no kuras, uzsākot slēpojumu, paredzams, varēs izdarīt lēcienus līdz 25 metru tālumā. Slēpotājiem iesācējiem bez tam būs vēl atsevišķs mācības tramplīns,” dažas dienas iepriekš informēja avīzes.

Izglītības ministrijas, LU un Rīgas pilsētas valdes pārstāvju komisija tomēr bija izteikusi vēlmi, “lai tuvumā būtu kāda māja, kur slēpotāji varētu pārģērbties, sagatavot slēpes un pēc treniņa atkal dabūt siltu tēju”.

Jaunais sporta veids Latvijā ātri kļuva populārs, un tramplīnu uzbūvēja arī “Cīrulīšos” pie Cēsīm un Siguldā, kur nākamā gada janvārī un februārī notika Latvijā pirmās tramplīnlēkšanas sacensības.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.